Forum Flipperowe
Ulubione Gry Arcade - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Dział: Gry Arcade (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Ulubione Gry Arcade (/showthread.php?tid=1371)

Strony: 1 2 3


- Busol - 29/06/2015

Time Pilot, plus kilka innych tytułów których nie pamiętam.
Jakiś StarWars na dwóch Joystickach


- NEX - 30/06/2015

Pierwszym z pierwszych (czyli mam do niego sentyment) był Space Invaders. Niedaleko mojego ówczesnego miejsca zamieszkania, przy ulicy Solec a w zasadzie pod Mostem Poniatowskiego - dziś jest tam centrum handlowe ARKADA (brzmi prawie jak Arcade Smile) - postawiono budę w której stały dwa arcade (Space Invadres i Sprint) oraz parę fliperów (Galaxy, Stars, Silverball Mania, Stingray). Pamiętam że Arcade kosztowały 5 PLN a flipery 10 PLN. Najpierw wciągnęły mnie właśnie Arcade, flippery troszkę później.
Buda stała kilka lat (najpierw przeniesiona na krótko na skrzyżowanie Topiel i Tamki a później pod most Łazienkowski przy Rozbrat) Przewinęły się tam dziesiątki maszyn (tak fliperów jak i arcade). Przez tych kilka lat z arcadów do gustu najbardziej przypadł mi chyba Gyrus. Z innych tytułów pamiętam Crazy Kong, Cendipede, Tempest, Vanguard, Mighty Monkey, Asterock, Moon Cresta, Moon Patrol, Champ Karate, Super Tank, Pengo, Mr. Do, Tiger Heli, Exerion i pewnie wiele wiele więcej których nie pamiętam.


- Jaro - 30/06/2015

Moje TOP5 gier:
Moon patrol
Flying shark
Dig Dug
Kung-Fu Master
Karate Champ

Flipperami dopiero później się zainteresowałem i pierwszy jaki pamiętam to były "Rybki" na dworcu zachodnim (salon na pierwszym piętrze).


- Tytek - 30/06/2015

Ja zawsze lubiłem gry z paskiem energii na górze
1. Knights of the round - na jednym kredycie nie raz dochodziłem do króla, ostatniego bosa
2. The King Of Dragons
3. Capitan Commando
4. Cadillacs and Dinosaurs
5. Nihgt Slashers
6. The Punisher
7. Final Fight


- Jaro - 30/06/2015

Jeżeli chodzi o klasyczne "mordobicie" to pamiętam jeszcze: Double Dragon


- NEX - 30/06/2015

Jaro napisał(a):Kung-Fu Master
Karate Champ
te dwa pamiętam - nawet fajne Wink

Przypomniałem sobie jeszcze dwa fajne tytuły: Rygar i Trojan.


- thomy - 01/07/2015

Mój top nie zmienia się od lat :-)
1.Guerilla Warrior
2.P.O.W.
3.Choplifter
4.Space/Time Pilot
5.Kung Fu Master
6.Green Beret
7.Elevator Action


- Rzepka99 - 08/07/2015

Stare dobre gierki Smile Kiedyś dużo się w to grało a teraz to już nie to samo. Po za tym czasu co raz mniej na takie zabawy....


- Kriszna - 12/07/2015

Co prawda to prawda,z tym czasem to tak cieńko aż głupio.Sam mam do złożenia flipera EM a nie mam czasu i sposobności by za tę maszynkę się zabrac.Jednym zdaniem "Ożeń się to se polepszysz" :-D


- Gwynbleidd - 13/07/2015

Przez długi czas moimi ulubionymi gramami były : Final Fight & The Punisher. A potem poznałem Night Warriors i zaczął się szał Felicji Smile


- pakord - 05/02/2016

1. Dragon Spirit - strzelanka na której tak długo grałem na 1 credit-cie ,że z czasem zamontowali "czasówkę" która blokowała joystick po 10minutach (żeby kontynuować trzeba było wbić kolejny żeton). Szybka dynamiczna akcja,dźwięk "podbasowany" że wpadałem w "tunel mentalny"-zawsze miałem koło siebie tłumy gapiów ponieważ odkrywałem levele których nigdy nie widzieli.
2. Big Karnak - na 1-2 credit-ach przechodziłem całą grę ( później specjalnie ustawili FIRE na opóźnianie,żeby nie było tak łatwo,a i tak dawałem radę:-).
Może to zabrzmi śmiesznie - ale automaty wyrobiły we mnie za młodu genialną zdolność do zapamiętywania pewnych układów,schematów.
W zasadzie cały widz polega na tym,że trzeba zapamiętywać kombinacje,strategię gry,kolejne układy przeszkód i ruchów i połączyć to z refleksem,szybkością.
Dzięki temu wyćwiczyłem sobie bardzo dobrą zdolność zapamiętywania,planowania strategii która świetnie się przydaje w życiu codziennym.
Minusy : zacząłem podpalać papierosy za młodu i wagarowałem


- Jarnie - 05/02/2016

Stałeś z tyłu jako widz i zapamiętywałeś..? Rozumiem... :mrgreen:


- Jaro - 05/02/2016

Z boku i przeszkadzał w graniu.
Bania pół monitora zasłaniała, bo musiał wszystko oglądać.
:mrgreen: :mrgreen:


- Pinball Wizard - 05/02/2016

Oj, no przestańcie. Nie sprawdził w słowniku, że pisze się "cały wic polega..."
(żeby nie było, że to ja się czepiałem :-P )


- Jarnie - 05/02/2016

....się uczepi zawsze, Miodek jeden, nic tolerancji 8-)