Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto ma twistera i moze pomoc?
#22
Na gorąco:
- MAGNA DISK podłączamy do złączki MAG2 a DIVERTER do złączki MAG1 - w instrukcji opis jest pochrzaniony a sygnały sterujące mają opisy z Golden Eye - czyli SAT i FLIP.
- Do testów musi być załączone napięcie +50 V (+75 V - wiecie dlaczego), najlepiej zrobić to za pomocą specjalnego klipsa założonego na górny, biały switch załączany drzwiczkami (do testu trzeba drzwiczki otworzyć). Bez tego napięcia będziemy mogli jedynie obserwować miganie diody LED MAG2.
- Mam podejrzenia, że procedura testowa jest również pochrzaniona, bo test MAGNA DISK zachowuje się inaczej, niż test DIVERTER'a - przy teście MAGNA oscyloskop pokazuje przez chwilę ciąg impulsów odpowiadający procedurze opisanej w instrukcji jako "detect" a test DIVERTER'a załącza napięcie +50 V czyli przechodzi w tryb "grab". Ekran testu sugeruje test switch'ów, ale to nie działa. Nie działa również w teście "switch matrix" mimo, że działa zwieranie diodą pinu 5 i 7 oraz 5 i 9 (katoda diody do pinu 5). Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ w mojej skromnej opinii do tego, aby układ wykrył obecność kuli w polu cewki, impulsy muszą być do tej cewki wysyłane a czas, w jakim można je zaobserwować, to jedna sekunda, potem nikną. Owszem, naciśnięcie przycisku testowego "RUN" powoduje znowu pojawienie się tych impulsów, ale również na sekundę. Jak w takim czasie sprawdzić, czy cewka "widzi" kulę?? Mnie się nie udało pomimo wielu prób łącznie z trzymaniem jedną ręką kuli w pobliżu rdzenia cewki a naciskania przycisku drugą.
c.d.n.

EDIT
Sygnał na nóżce 11 opisany jako "reset" (???) musi mieć stan wysoki aby układ działał - wtedy następuje trzykrotne mignięcie diody MAG2 i układ rzekomo kalibruje częstotliwość impulsów wysyłanych do cewek - ja tego nie stwierdziłem, co nie świadczy jednak o uszkodzeniu PIC'a bo w teście te impulsy się pojawiają.
TO DO:
"rozkminić" sekwencję sygnałów sterujących za pomocą których układ wchodzi trzy stany opisane w instrukcji czyli "grab", "detect" oraz "hold and detect".
Do boju!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości