Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione Gry Arcade
#17
Pierwszym z pierwszych (czyli mam do niego sentyment) był Space Invaders. Niedaleko mojego ówczesnego miejsca zamieszkania, przy ulicy Solec a w zasadzie pod Mostem Poniatowskiego - dziś jest tam centrum handlowe ARKADA (brzmi prawie jak Arcade Smile) - postawiono budę w której stały dwa arcade (Space Invadres i Sprint) oraz parę fliperów (Galaxy, Stars, Silverball Mania, Stingray). Pamiętam że Arcade kosztowały 5 PLN a flipery 10 PLN. Najpierw wciągnęły mnie właśnie Arcade, flippery troszkę później.
Buda stała kilka lat (najpierw przeniesiona na krótko na skrzyżowanie Topiel i Tamki a później pod most Łazienkowski przy Rozbrat) Przewinęły się tam dziesiątki maszyn (tak fliperów jak i arcade). Przez tych kilka lat z arcadów do gustu najbardziej przypadł mi chyba Gyrus. Z innych tytułów pamiętam Crazy Kong, Cendipede, Tempest, Vanguard, Mighty Monkey, Asterock, Moon Cresta, Moon Patrol, Champ Karate, Super Tank, Pengo, Mr. Do, Tiger Heli, Exerion i pewnie wiele wiele więcej których nie pamiętam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości