Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przywitania na forum
#12
Założyłem ten wątek aby pogadać o kwestii tych nieszczęsnych przywitań a temat pisowni to trochę inna sprawa. Skoro już jednak poruszyliście i ten temat to pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.
mezik napisał(a):No tak bo jak niewykszatlalcony czlowiek ktory ledwo skonczyl podstawowke i nigdy orlem z rodzimego jezyka nie byl kupi sobie flippera i ma problem to nie ma tutaj czego szukac! Moze nazwe zmienic na "forum flipperowe poprawnej polszczyzny" Smile I gnebic wszystkcch ktorzy maja mniejsze iq/wyksztalcenie od przecietnego Smile
Pinball Wizard napisał(a):Ja też nie mam oszałamiającego wykształcenia - ledwie technikum
IMO sposób pisania (szczególnie w internecie) nie zawsze musi mieć związek z wykształceniem. Przeglądarki posiadają wbudowane słowniki i jeśli ktoś pomimo, iż widzi, że naście słów pali mu się na czerwono klika "wyślij" to robi to raczej z niechlujstwa lub braku poszanowania dla rozmówców a nie z braku wiedzy. Posty powinno pisać się w taki sposób aby czytający nie mieli problemów z ich właściwym odczytaniem (nie mam tu na myśli na przykład drobnych błędów, braku PL czcionki czy interpunkcji)
mezik napisał(a):I to by bylo Hyba Fszystko F tym temacie bo Jusz Niemam Wiencej nic Dododania.
Odniosę się jeszcze do tego zdania które dla jaj tu napisałeś - to świetny przykład! Jakieś naście lat temu taki sposób pisania był modny i stosowany przez wielu "chcących się wyróżnić" nastolatków. Dziś praktycznie zanikł m. in. dlatego, że (wtedy) na wielu poważnych forach użytkowników piszących w taki sposób po prostu wykopywano bez słowa (lub w najlepszym przypadku totalnie ignorowano). Oczywiście to zdanie które wrzuciłeś to skrajność ale gdyby ludzie tolerowali każdy sposób pisania to prawdopodobne, że do dziś nadal tego typu "język" byłby w sieci powszechnie stosowany...




Reasumując Panowie. Uważam że faktycznie zbytnie przywiązywanie uwagi do drobnych błędów jest zbyteczne, może być drażniące i czasem lepiej je zignorować ale z drugiej strony totalne poluźnienie zasad może prowadzić w skrajnym przypadku do utraty przejrzystości danego serwisu i w efekcie zniechęcić ludzi do jego odwiedzania - dlatego najlepiej nie przesadzać w żadną stronę Smile

Jeśli chodzi to "upominanie" o brak przywitania czy zbyt niechlujnie napisane posty to IMHO (gdy komuś to przeszkadza) zamiast strofować nowego użytkownika może go... zignorować (co dla osoby szukającej szybkiej pomocy/porady może być o wiele bardziej bolesne niż bezpośrednie zwrócenie uwagi) ;-)

Parę lat temu na jakimś forum (chyba motoryzacyjnym) widziałem w podpisie u jednego użytkownika coś w stylu "pomagam tylko osobom szanujących innych" a był to podpis osoby uważanej tam za mega eksperta, więc ludzie siłą rzeczy starali się bardziej przykładać do pisowni Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości