Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Printimus Polska Liga Flipperowa sezon III
#52
NEX napisał(a):Jeśli dobrze zrozumiałem (ale mam nadzieję że się mylę) to ten "system" na bieżąco moderuje rozgrywkę puszczając lepszych na lepszych a słabszych na słabszych????? Czyli jeśli kilka osób zagra na początku bardzo dobrze to w następnej rundzie trafią na siebie i wyeliminują się wzajemnie????

Nie, to nie tak. Całość dotyczy tylko fazy eliminacyjnej. Tworzone są 4-ro osobowe grupy (w pierwszej rundzie na podstawie losowania), które są przypisane do poszczególnych fliperów. Zaczyna się gra, spisywane są wyniki. I teraz wygrani z grup rundy pierwszej, w drugiej rundzie przydzielani są do wygranych z pozostałych grup rundy pierwszej. Ci co zajęli drugie miejsca grają z innymi z drugich miejsc i tak dalej. I w każdej następnej rundzie sytuacja się powtarza. Tak więc to równoważenie odbywa się tylko na podstawie wyników z ostatniej rundy więc wcale nie jest tak bardzo widoczne. Z każdego flipera przydzielane są punkty 10/8/5/1. Po 8 rundach te punkty są sumowane i 2-óch najlepszych automatycznie awansuje do pólfinałów. Miejsca 3-12 automatycznie awansują do ćwierćfinałów. A pozostali grają w barażach (pojedynki jeden na jednego), sposród których 2 osoby awansują do ćwierćfinałów. Dalej już normalna faza pucharowa na 4-ech maszynach z punktacją 10/8/5/1 z każdej maszyny.

Największą (i dla mnie jedyną) wadą tego rozwiązania jest możliwość gry na maszynach na których wcześniej się grało.


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości