Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje terminarza imprez po wakacjach 2013
#24
Te dwie kolejki tydzień po tygodniu były właśnie dlatego, że zrobiliśmy jakąś ankietę i część chciała w jednym terminie, a część w drugim.

Kwestia liczenia rankingu ligi była dyskutowana w zeszłym roku i postulaty tam główne (tak to zapamiętałem) to:
- nieuzależnianie punktów do rankingu od ilości osób biorących udział w turnieju
- możliwość opuszczenia JEDNEJ kolejki (czyli żeby w rankingu pomijać najgorszy wynik)

Obie te kwestie uwzględniłem (za akceptacją Prezesa) w koncepcji tegorocznej Ligi.

Sorry Panie i Panowie, ale nie chcę się pakować w nieustające dyskusje zmierzające do tego aby wszystkim dogodzić. Tak się nie da i tyle. Robię co mogę, żeby nasz światek istniał sobie i jakoś funkcjonował, jednak niestety nie mogę się temu poświęcić w 100% bo umrę z głodu.

Nigdy nie będzie idealnie dla wszystkich - w poprzednich latach jeździłem z Hubertem, a wcześniej jeszcze z Dorotą i ich kolegami do Warszawy i Piaseczna, akceptując stan rzeczy i zasady, jakie obowiązywały - m.in. to, że z 10 wyjazdów w zeszłym roku (dobrze że 5 do Mysłowic) "zgarnąłem" mniej niż 4 pkt WPPR, a jak raz nie mogłem przyjechać na jeden turniej to zdecydowało to, że w lidze zająłem nie 8me a 9te miejsce, bo obowiązywało liczenie wszystkich kolejek. Coś się liczyło do ligi, coś nie. itd., itd. Wiele rzeczy mi się nie podoba(ło), ale cóż taki był czas. Wiem zatem jak wazne jest aby zasady były fair. Mamy inną zupełnie sytuację - jest normalny kontakt z IFPA, mamy pewną lokalizację z ponad 20ma maszynami, które mimo pojawiających się mankamentów, zapewniają równe szanse grającym (BTW - wsadziłem w części i serwis ponad 5k pln), są warunki do normalnego grania i dopiero teraz możemy się zająć terminarzem, zasadami, itd. ale to już na rok 2014. Bieżący rok to już będzie tak i oby nie było gorzej.

I jeszcze jedno. Jestem za tym, aby po ogłoszeniu terminarza PPLF 2014 zapisywać się do całych rozgrywek, a nie pojedynczo do danego turnieju/kolejki.


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości