Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pinbot Bład 25
#1
Znajomy posiada PinBota nieużywanego od dawna. Po włączeniu błąd jak na filmiku.
Co to może być.
https://www.facebook.com/photo.php?v=821...=2&theater
Odpowiedz
#2
zawartość chwilowo niedostępna
Odpowiedz
#3
Film już jest publiczny.
Ktoś ? Coś ?
Odpowiedz
#4
Masz uszkodzoną (lub nie masz jej wcale) kość pamięci CMOS RAM U25 na płycie głównej.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Cytat:
Pinball Wizard napisał(a):Masz uszkodzoną (lub nie masz jej wcale) kość pamięci CMOS RAM U25 na płycie głównej.

Witam Ponownie, ładnych kilka lat minęło, pinbot został wyciągnięty z piwnicy i czas na jego reanimację. Kolega Busol wrzucił kiedyś ten film. Proszę o informację w jaki sposób mogę naprawić pinbota? gdzie dostać/zaprogramować tą kość ? Jak ona wygląda, gdzie się znajduje. Flipper był sprawny ale przez jakiś czas stał nieużywany i po jego włączeniu wystąpił ten błąd. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o te maszyny, liczę na Waszą pomoc.
Odpowiedz
#6
Pamięci RAM się nie programuje.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Jak już zauważyłeś jestem laikiem w tym temacie.. czy mógłbym liczyć na Waszą pomoc ?
Odpowiedz
#8
Poczytałem w google, widzę tą kość na zdjeciach. Jutro spróbuję odszukać ja na płycie, z tego co widzę jest jest na podstawce. Jeśli i u mnie tak będzie to spróbuję ja wyjąć i przeczyszczę styki. Na płycie widziałem również baterie AA paluszki wyglądają na bardzo stare może warto je wymienić ? Trochę boję się ingerować w płytę żeby bardziej nie popsuć.
Odpowiedz
#9
Jeżeli baterie są wciąż na płycie, to najpewniej wylał się z nich elektrolit. To może spowodować poważne uszkodzenia, m.in. wspomnianej pamięci. Wyjmij te baterie i obejrzyj dokładnie okolice na górze i pod spodem płyty.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Niestety kość U25 nie jest na podstawce a wlutowana w płytę. oprócz tego migają diody Blanking 10 raz i jedno mignięcie diody DIAGNOSTICS

Baterie wymienione nie były wylane na płycie nie ma śladów ingerencji kwasu z baterii.

Ktoś może zajmuje się serwisem takich urządzeń i jest z okolic Szczecina ? Nie chciałbym zepsuć bardziej niż jest.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości