Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stern Trophy RzeszĂłw 2014 - 22 listopada 2014
#46
Czyli Kubo lepij zeby maszyny nie bylo niz byla za 5 zl? Bez sensu Smile
Pomysl sobie inaczej impreza byla na x maszynach a te 4 na wrzutki to zupelnie inny kawalek chleba. Przyjechal gosc wstawil swoje maszyny i chce 5 zl. Do chmielu mozna mi na tyrniej przywiezc swoja superowska maszynke postawic na wrzutniku i jak ktos chce to se wrzuci. Flippery za 5 zl to byla dodatkowa atrakcja dla turnieju podobnie jak kregle czy billard czy syfna pizza Wink platne extra. Nie chcesz nie grasz.
Ogolnie bawilem sie bardzo dobrze.
Nienpodobalo mi sie oswietlenie tuz nad maszynami ktore dawalo taki refleks na szybie ze slabo bylo widac kulke Smile z tej samej beczki wlaczanie i wylaczanie (bawienie sie swiatlem) podczas gdy ktos gra turniejowo jest mega rozpraszajace.
Mezik
#47
mezik napisał(a):Czyli Kubo lepij zeby maszyny nie bylo niz byla za 5 zl? Bez sensu Smile
Pomysl sobie inaczej impreza byla na x maszynach a te 4 na wrzutki to zupelnie inny kawalek chleba. Przyjechal gosc wstawil swoje maszyny i chce 5 zl. Do chmielu mozna mi na tyrniej przywiezc swoja superowska maszynke postawic na wrzutniku i jak ktos chce to se wrzuci. Flippery za 5 zl to byla dodatkowa atrakcja dla turnieju podobnie jak kregle czy billard czy syfna pizza Wink platne extra. Nie chcesz nie grasz.

@mezik

Tak, lepiej! Osobiście uważam, że lepiej, aby dodatkowych maszyny nie było, niż żeby miały być na monety - zwłaszcza w sytuacji, w której nie ma praktycznie freeplaya. Moim zdaniem to robi bardzo złe wrażenie.

Flipery STERNA na fliperowej imprezie STERNA to dla ciebie dodatkowa atrakcja do turnieju?! Ja uważam, że albo powinno ich nie być, albo organizator powinien tak się ugadać z właścicielem, by były na freeplayu (kompensując to np wyższą ceną za wstęp).
#48
Organizacja super,maszyny piękne ładne wypoziomowane,serwis i obsługa turnieju prof.
Free play na 2maszyny słaby,że sobie pograłem na turnieju nie powiem,na początku nie mogłem zrozumieć jak można zagrać 8 gier do turnieju minus przerwa obiadowa/pierogi smaczne/ ;-) w czasie 8 godzin..i do tego niektórzy mieli problem z wyrobieniem sie,w międzyczasie turniej w poola z Prezesem przegrałem 4:5 :-),dawno sobie tak nie pograłem w bilarda,ale czy musze na niego grzać do Rzeszowa?
Czy danie człowiekowi np.2 kredyty w turnieju żeby sie zapoznał z maszyną jakoś by przedlużyło impreze?nie sądze,ale rozumiem że takie są zasady,argument że jak będe więcej jezdził po turniejach to poznam te maszyny jakoś do mnie nie trafia,jak ktoś ma w domu kilka maszyn to może inaczej to widzi.


Załączone pliki
.zip   mezik 03.2016.pdf.zip (Rozmiar: 42.03 KB / Pobrań: 2)
#49
Wybaczcie ze tutaj to pisze ale... co do free playu w chmielu Smile to free play to nie liga ani turniej. Po probnym roku i eldorado za 20 zl i liga za co laska Wink (zaczynala sie liga na kilku maszynach i w niekontrolowany sposob sie rozrosla, a nie chcialem ceny zmieniac w sezonie) nadchodza zmiany. Poczulem zapach PINIONDZA i bede kasowal za lige jak przystalo na Centusia czyli zapewne 50 zl. Freeplay tez wzrosnie ale bogate Elity grajace na flipperach tego mocno nie odczuja. Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:
Mezik
#50
KubaS napisał(a):Byłem, bawiłem się dobrze, ludzie sympatyczni, flipery fajne i niniejszym dziękuje organizatorom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Niemniej kilka rzeczy solidnie mnie napięło:

1) Zamieszanie z kuponami na 7 zeta do baru. Dokładnie tak jak napisał Grail: Mogłoby na nich pisać "kupon na piwo" albo mogłoby ich w ogóle nie być, bo naprawdę nie chodzi o te 2 czy 3 złote. To, co odstawiło kierownictwo baru i żałosne tłumaczenia zarośniętego jak agrest "szczurka" (jak rozumiem pana menagera) były żenujące.

Piwo normalnie kosztuje 7 pln. To że przy kasie chcieli tylko 5 to był efekt zniżki dla uczestników turnieju. Na kuponie ta zniżka nie była wyszczególniona stąd zamieszanie.

KubaS napisał(a):2) Brak freeplaya przed turniejem. To już są po prostu JAJA. Nie jadę 200 kilosów w jedną stronę, by pograć w bilarda! Zanim zagram na turnieju, chciałbym choć raz pyknąć na maszynie, której kompletnie nie znam — to chyba zrozumiałe? Tymczasem organizator żąda za to 5 zeta... Pfff... A 2 (DWIE) maszyny, które miałby być na freeplayu, zostały na niego przestawione może na 30 minut przed startem turnieju... w którym uczestniczyło 40+ osób... Dla mnie osobiście (jadę zagrać, a nie rywalizować z zaciśniętymi zębami o punkty) podobna sytuacja dyskwalifikuje imprezę — byłem raz, ale jeśli następnym razem będzie to miało wyglądać tak samo, to daruję sobie udział.

To jest norma prawie wszędzie. Za często grasz u mezika, który jest chlubnym wyjątkiem. Turniej jest właśnie po to rywalizować o punkty. Jak ktoś jest słaby to powinien skupić się raczej na nabraniu jak najwiecej doświadczenia np. Poprzez rozmowę z bardziej doświadczonymi graczami, którzy chętnie pomogą w wytłumaczenie zasad, dadzą kilka dobrych rad itp. Warto rownież poobserwować lepszych graczy w akcji bo to jest bezcenne w kwestii poprawy swoich rezultatów.

Ja kiedyś poleciałem do Szwecji, zapłaciłem trzy razy więcej wpisowego by zagrać na 4 maszynach i od razu odpaść, a następnie wrzucać około 8 pln za grę. Wink

Reszta wypowiedzi to już subiektywne odczucia, których komentowanie mija się z celem. Smile
#51
mezik napisał(a):Wybaczcie ze tutaj to pisze ale... co do free playu w chmielu Smile to free play to nie liga ani turniej. Po probnym roku i eldorado za 20 zl i liga za co laska Wink (zaczynala sie liga na kilku maszynach i w niekontrolowany sposob sie rozrosla, a nie chcialem ceny zmieniac w sezonie) nadchodza zmiany. Poczulem zapach PINIONDZA i bede kasowal za lige jak przystalo na Centusia czyli zapewne 50 zl. Freeplay tez wzrosnie ale bogate Elity grajace na flipperach tego mocno nie odczuja. Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:

Jak widać wyjątki tez się kończą. Wink
#52
I jeszcze jeden film na tych, którzy nie byli

https://www.youtube.com/watch?v=zFSX0sQw...load_owner
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
#53
mezik napisał(a):...
Mam nadzeje ze nikt mnie za pazernosc nie znienawidzi :mrgreen:
Już oczami wyobraźni widzę gotujące się forum i posty "Kto nienawidzi Mezika - wpisywać się!!!" Wink
#54
dyleck napisał(a):.........Turniej jest właśnie po to rywalizować o punkty. Jak ktoś jest słaby to powinien skupić się raczej na nabraniu jak najwiecej doświadczenia np. Poprzez rozmowę z bardziej doświadczonymi graczami, którzy chętnie pomogą w wytłumaczenie zasad, dadzą kilka dobrych rad itp. Warto rownież poobserwować lepszych graczy w akcji bo to jest bezcenne w kwestii poprawy swoich rezultatów............


nic dodać, nic ująć
Dlatego jak już raz w roku wyrwę się na turniej, rozmawiam i obserwuję jak najwięcej czołowych graczy :-)
#55
Cytat "Z dziennika uśpionego wędrowca" dla grymaśników i kapryśników:
dary wielkie w sobie odnaleźć
na tym polega życia sztuka
nigdy ich nie znajdzie ten
kto tylko w ciemności szuka


Ogromne gratulacje dla organizatorów :!: Jak na pierwszy raz wyszło fantastycznie :!:
Podziw i szacun za odwagę dla Squall'a, za wystawienie swoich brylancików :lol:

Już odcinam pierwszy centymetr ze swojego "metra" w oczekiwaniu na kolejny turniej :mrgreen:
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#56
Michal wszystyko pieknie nagral tajemnica mojej znikneitej kuli w ironmanie rozwiazana
https://www.youtube.com/watch?v=0AZtl8lYABs sytuacja jest dokladnie w 60 sekundzie filmu Big Grin
nei dosc ze oszyla idealnei na srodek z predkoscia swiatla to jeszcze zsynchronizowal sie blysk calego flippera Big Grin piekna sztuczka naprawde bylem pod wrazeniem Big Grin
Mezik
#57
Sebo, Squall, Sporting

Dzięki za fantastyczna imprezę. Ciekawy wybór i wzorowy stan maszyn, bardzo dobra organizacja, stosunek jakoś/cena wręcz niewiarygodny i przede wszystko super atmosfera! Miło było znów spotkać znajome twarze z całej Polski i przez cały dzień wspólnie bawić się przy fliperach.

Podobał mi się sposób prezentacji wyników. Fajny był pomysł z bonusem dla pierwszej 6-tki w eliminacjach. Warunki "lokalowe" takze były super - na miejscu serwis kawowy oraz długi bar przy którym można było usiąść i wypić sobie piwo/inny napój, wygodnie, przestronnie... prawie ideał Smile

I maszyny LE! Pierwszy raz widziałem je na żywo. Różnica pomiędzy wersjami PRO a LE jest niesamowita. Przyznam szczerze że po kilku grach na Star Treku LE mój odbiór marki Stern wyraźnie poprawił się Wink Star Trek LE to prawdziwe fliperowe arcydzieło Smile

Gratuluję! To Wasz pierwszy turniej a wyszło naprawdę rewelacyjnie. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, no możne poza jednym a mianowicie kwestią losowania maszyn. W ostatnich fazach turnieju w losowaniach było za mało... losowości. Nie ma sensu wnikać w temat - było minęło - ale ten element trzeba zdecydowanie poprawić, zwłaszcza że taka poprawa nie będzie ani kosztowna ani trudna. Wystarczy użyć owalnych pudełeczek po kinder niespodziankach i umieścić w nich choćby jakieś kulki z liczbami lub kupić na Allegro maszynkę do losowania numerków za niecałe 30 PLN Wink
#58
Odniosę się jeszcze do kilku uwag które przeczytałem w tym wątku.
Grail napisał(a):Zamieszanie z kuponami do baru. Jak dostaję kupon na 7zł do wydania w barze, to dla mnie normalne jest, że chcąc kupić dwa piwa (po 5zł) daję taki kupon i dopłacam 3zł
Cena piwa wynosiła nie 5 a 7 PLN. Uczestnicy Stern Trophy otrzymali 100% zniżki na pierwsze piwo (do czego uprawniał właśnie wymieniony przez Ciebie kupon) oraz 2 PLN zniżki na każde kolejne piwo (do czego uprawniała opaska na rękę).
KubaS napisał(a):jakiejś strasznej łachy nie robicie. W Chmielu mogę grać za 20 zeta na 18 (?) maszynach cały dzień, w Budapeszcie za jakieś 40 zeta na 150...
Stern Trophy to impreza w której za 60 PLN mogłeś wziąć udział w 2 turniejach (głównym i pobocznym), mogłeś od 11 do 17 pograć na 2 maszynach free play, po zakończeniu turnieju pograć free play na maszynach z turnieju głównego.
Dodatkowo otrzymałeś obiad, torbę z prezentami, browara, kawę, herbatę, zniżkę na inne napoje, darmową grę w kręgle oraz bilard. Mogłeś wygrać dosyć cenne nagrody.

Nietrudno policzyć ile kasy organizatorzy dołożyli do tego eventu. Z wpisowego (jak dobrze liczę) mieli mniej więcej 2500 PLN. A koszty? Nagrody główne, kilkadziesiąt koszulek, kubków, bryloków, browarów, serwis kawowy. Transport kilkunastu maszyn (także z Warszawy i z Bytomia), wynajęcie przestronnej sali w bardzo fajnym miejscu, zapewnienie zniżek i darmowej gry w bilard i kręgle. Kilka osób do obsługi turnieju.... I dlatego IMHO uwagi "finansowe" są po prostu nie na miejscu.

Grail napisał(a):Flippery w najbardziej wypasionych wersjach nie brały udziału w turnieju, tylko czekały aż ktoś wrzuci 5zł by sobie na nich pograć.
Maszyny te były dodatkową atrakcją imprezy. Były to egzemplarze bardziej pokazowe niż do gry - szacun dla Daniela że zgodził się je udostępnić.

Wszystko to o czym napisałem powyżej było wyraźnie zaznaczone w opisie imprezy (także tu na forum). Organizator poinformował o ilości darmowego piwa, o tym że maszyny LE będą płatne, o tym że na free play będą tylko 2 maszyny.
#59
DAL.CG napisał(a):Cytat "Z dziennika uśpionego wędrowca" dla grymaśników i kapryśników:
dary wielkie w sobie odnaleźć
na tym polega życia sztuka
nigdy ich nie znajdzie ten
kto tylko w ciemności szuka

...
Czarek, nie jedz więcej tych grzybów Wink
#60
Jeszcze do teraz cieszy mi sie morda :mrgreen:
Było wszystko co kocham i lubie !!
Dzieki za rywalizcje, organizacje, wspólnie spędzone chwile
Czapka z głowy Panie i Panowie

I love it!!!




Ps. do "pierdoletów" typu " bilardy elektroniczne" "wiocha" "łaska" odnosił sie nie będe .
Nex i DAL.CG ładnie to opisali i może w bańkach sie rozjaśni .
Mr thomy Nie widziałem żeby ktoś mjał "problem" z rozegraniem eliminacji w wyznaczonym czasie.

DAL.CG napisał(a):Cytat "Z dziennika uśpionego wędrowca" dla grymaśników i kapryśników:
dary wielkie w sobie odnaleźć
na tym polega życia sztuka
nigdy ich nie znajdzie ten
kto tylko w ciemności szuka
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości