Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finnish ECS event K15 Open 17-19.10.2014
#1
Mail wysłany do country directors. Ewentualnie pre-register poprzez naszych dyrektorów:

The Finnish ECS event K15 Open will be played in a private basement gameroom in downtown Helsinki from Friday 17th October to Sunday 19th October.

We will provide three qualification times, one on Friday (17:30-22:30) and two on Saturday (11-16, 17-22). During registration, you must choose one of the three groups. Maximum number of participants is 25 per group. In addition to main tournament, a PinGolf side tournament will be held. See our webpage http://k15.fi for further details.

The registration will open on Wednesday 27th August at 20:00 Finnish time (EEST, UTC+3) at the webpage. We are providing two country exemption spots for each country until the start of the registration. If someone in your country wants to secure a spot in the tournament, please e-mail us the participant details (name, tag, e-mail address and choice of qualification group) before the start of registration. If there are more than two players interested in participating in your country, the country exemption spots would go for those with the highest WPPR ranks.

Hopefully we'll see some of you in Helsinki in October!
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#2
Dodam, że czas "EEST UTC+3" oznacza plus 1h do naszego, czyli u nas 19.00, to u nich już 20.00.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#3
Ktoś się wybiera?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#4
DAL.CG napisał(a):Ktoś się wybiera?
Panie, daleko i zimno...
#5
No i już po turnieju. Niestety na drodze pojawił się Jurgen Holm i mnie odprawił Cry ale 13 miejsce uważam za przyzwoite.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#6
Dobry wynik. Gratulacje.
A jak podróż? Ile godzin na lotnisku??
#7
Czarek lubi spać w okolicy lotnisk, więc mógł długo podróżować Wink
#8
Dzięki Jaro Smile
Tym razem spałem niestety w hotelu i to ze śniadaniem :-P a podróż przez Rigę Bomardierem spoko. 3 godzinki, potem 40min. PKS z lotniska, 2 godziny leżenia bykiem w hotelu i na kwalifikacje. W niedzielę o 12.00 start a o 17.00 już było po wszystkim, razem z ceremonią. Szybko poszło przy grze 32 zawodników na 2KO (finał na 5KO). O 19.00 już byłem na lotnisku a o 23.30 już w W-wie.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#9
DAL.CG napisał(a):No i już po turnieju. Niestety na drodze pojawił się Jurgen Holm i mnie odprawił Cry ale 13 miejsce uważam za przyzwoite.
Gratuluję Czarek dobrego wyniku.
Co do Holma to jak dobrze pamiętam to w Rimini go rozwaliłes Wink
#10
NEX napisał(a):
DAL.CG napisał(a):No i już po turnieju. Niestety na drodze pojawił się Jurgen Holm i mnie odprawił Cry ale 13 miejsce uważam za przyzwoite.
Gratuluję Czarek dobrego wyniku.
Co do Holma to jak dobrze pamiętam to w Rimini go rozwaliłes Wink
Zgadza się :-D ale tu się odegrał. Graliśmy na MM i po pierwszej bili miał ponad 60M ....
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości