Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa stowarzyszenia ?
Pozwolę sobie uzupełnić to co napisali Dylek i Jaro oraz nawiązać do tematu tego wątku czyli rejestracji Stowarzyszeń.

Z tego co mi wiadomo to Polskie Stowarzyszenie Flipperowe jako stowarzyszenie zwykłe zostało zarejestrowane w Warszawie w roku 2010 (lub wcześniej). Przedstawicielem reprezentującym to Stowarzyszenie od początku był i jest Alex. Stowarzyszenie cały czas istnieje.

W roku 2010 Paweł oraz Konrad B wpadli na pomysł uruchomienia serwisu internetowego poświęconego flipperom. Taki serwis w 2010 roku uruchomił Paweł - poświęcając na to swoje prywatne fundusze oraz masę czasu.
Przez pierwsze miesiące na forum nie było zbyt wielkiego ruchu jednak coraz większa liczba turniejów ściągała na forum kolejne osoby (kto kiedy dołączył widać pod tym linkiem http://forum.flippery.org.pl/memberlist.php)

W roku 2011 Paweł wymyślił oraz zorganizował w swoim klubie Billart w Piasecznie pierwsze regularne ogólnopolskie rozgrywki flipperowe - Polska Liga Flipperowa.
W kolejnym roku PLF odbywała się w warszawskich klubach Solec i Sketch oraz w Mysłowicach u Mariusza. W tym okresie turnieje (poza MP które były raz w roku) organizowane były w zasadzie tylko przez Pawła i Mariusza.

Paweł zorganizował w swoim klubie spotkanie miłośników flipperów z całej Polski - którego tematem przewodnim było stworzenie Stowarzyszenia rejestrowanego czyli Stowarzyszenia wpisanego do KRS.
Pierwsza próba (spotkanie u Jacka w Warszawie) oraz druga próba czyli przygotowane przez Dylka i Jacka spotkanie u Mariusza w Mysłowicach niestety nie powiodły się z powodu drobnych błędów w papierach (w zasadzie literówki) - sąd odrzucił wnioski.
Zaznaczę, iż organizatorzy powyższych spotkań informowali o nich większość środowiska flipperowego. Na żadnym ze spotkań nie wybierano władz - to miało zostać uczynione na pierwszym walnym zgromadzeniu na którym fizycznie mieli pojawić się wszyscy ludzie zainteresowani Stowarzyszeniem.

W roku 2015 pojawiła się idea przeprowadzenia kolejnej próby rejestracji. Niestety okazało się ze nazwa PSF została zarejestrowana w KRS kilka miesięcy wcześniej (po cichu przed większością środowiska flipeprowego) przez dwie osoby biorące udział we wcześniejszych spotkaniach dotyczących rejestracji stowarzyszenia plus przez jakieś inne osoby (http://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/...flipperowe)

Zapadła decyzja o rejestracji stowarzyszenia pod inna nazwą (wybór nazwy został pozostawiony na spotkanie założycielskie). Na spotkaniu tym które odbyło się 22 lutego w wyniku demokratycznego glosowania wybrana zostaje nazwa (głosowane były chyba 4 opcje) oraz Zarząd.
Dokumenty zostały złożone do sądu. Czekamy na wynik i trzymamy kciuki aby tym razem się udało.

Na koniec dodam że w członkami założycielami nowego stowarzyszenia są wszystkie wyżej wymienione (w tym poście) z imienia osoby które od lat tworzą lub tworzyły polską scenę flipperową (ludzie od lat biorących aktywny udział w spotkaniach, turniejach i dyskusjach) a więc chyba ludzie którzy wspólnie mają pełny mandat do powoływania się na wieloletnią działalność na rzecz środowiska.

Zapraszamy każdego miłośnika flipperów z całej Polski do dołączenia do nas. Stowarzyszenie którego spotkanie założycielskie odbyło się 22 lutego w Warszawie zostało zawiązane w 100% przez miłośników flipperów!
Odpowiedz
Jaro napisał(a):mam dla Ciebie propozycję (...) wyłącz komputer i połóż się spać.

Klasa! Jednak środowisko flipperowe jest jeszcze bardziej hermetyczne niż myślałem...

Dobrego samopoczucia Wam życzę.
Odpowiedz
Jeszcze jakieś pytania odnośnie któregoś ze stowarzyszeń???

Śmiało, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Odpowiedz
theadam napisał(a):Jednak środowisko flipperowe jest jeszcze bardziej hermetyczne niż myślałem...
Nie jest hermetyczne. Najlepszym tego dowodem jest to ze pojawia się coraz więcej nowych osób. Niektóre z tych nowych osób są bardzo aktywne i - ciekawostka - do zarządu nowego stowarzyszenia te osoby także zostały wybrane.
Przyjedź kiedyś, sam zobaczysz.

A to że Berud prowokuje ciągle do pyskówek to inna sprawa, Jaro po prostu nie wytrzymał i odpisał mu troszkę bardziej bezpośrednio (lekko odwołując się do jego wczorajszego postu w którym sam napisał że idzie spać Wink )
Odpowiedz
Nie odwołałem się lekko, tylko celowo przytoczyłem słowa, których użył sam Berud.

Proszę czytać ze zrozumienie WSZYSTKIE posty.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain
Odpowiedz
Nie no NEX, fajnie ze jest forum. Ale do Pinside to jeszcze tutaj daleko. Nie mowie oczywiscie o ilosci osob, tylko jakosci tresci. Czytalem ta pyskowke sprzed kilku lat i prawie kazdy pokazal sie tam z nienajlepszej strony. Przykro sie takie rzeczy czyta i na pewno nowych osob do tego hobby to nie zacheci - a taki jest chyba jeden z powodw istnienia tego forum i Stowarzyszen/(a)?

Ja osbiscie do Bytomia zamierzam sie w koncu wybrac. Ciesze sie, ze i tutaj pojawiaja sie na temat Printimus Pinball dobre slowa. Fakt, ze wlasciciel (Marcin?) przyklada duza wage do czystosci, niepalenia, niepicia i niejedzenia to dla mnie wylacznie plus. Kompletnie nie rozumiem niecheci do wciskania swojego brandu gdzie sie da (odmienna sprawa jest oczywiscie problem z odklejeniem tych reklam czy reklamy zaslaniajace playfield, ale ewidentnie w srodowisku istnieje pewna niechec do "epatowania brandem").

Nie bede jednak drazyl tematu ani zadawal pytan. Spotkamy sie to pogadamy przy piwie, mam nadzieje w milej atmosferze. Licze w tym zakresie zarowno na Bytom jak i na "silna grupe warszawska" Wink Flip on!

Pozdrawiam
Odpowiedz
Proszę mnie nie oczerniać, to że zadaje niewygodne pytania i ciągnę waz za język to nie znaczy że szukam tutaj pyskówki. Rozumiem że temat jest dla was wrażliwy ale to nie jest powód by mieszać mnie z błotem. Na tą chwile nie mam pytań temat wydaje się przejrzysty.
Myślę że ten temat przyda się w przypadku gdyby ktoś jeszcze nie rozumiał o co tu chodzi.

Doczytam jeszcze dokładnie o co chodziło z Flipermaniakiem w wolnej chwili.

Dzięki również Jarowi za rozwiniecie tematu.

Mam jeszcze prośbę do Nexa, jak mnie cytujesz i nie umieszczasz całej wypowiedzi używaj proszę wyrażenia "(...)" tak by nie zmieniać sensu mojego cytatu.
Odpowiedz
theadam napisał(a):Nie no NEX, fajnie ze jest forum. Ale do Pinside to jeszcze tutaj daleko. Nie mowie oczywiscie o ilosci osob, tylko jakosci tresci. Czytalem ta pyskowke sprzed kilku lat
Celowo pozostawiliśmy te stare tematy aby każdy mógł zobaczyć kim kto jest i co pisał w przeszłości.
Zauważ proszę jeszcze jedną bardzo istotną rzecz - od dnia w którym na forum przestała udzielać się jedna osoba... nie było tu nawet najmniejszej, najdrobniejszej, choćby malutkiej sprzeczki. Ciekawe prawda?
theadam napisał(a):Spotkamy się to pogadamy przy piwie, mam nadzieje w milej atmosferze.
Jestem za :-)
Odpowiedz
A jesli piwo to tylko w CHMIEL BEER PUB! :mrgreen:
Jessssss wstrzelilem sie idealnie
Mezik
Odpowiedz
Co tam masz ciekawego teraz na kranie? Wink
Jak nie wczesniej, to na pewno widzimy sie w maju. W polowie maja mam juz zabukowany nocleg na konferencje. Wpadnie pewnie dzien wczesniej zeby sie porzadnie nagrac a nie takie tam pykanie wieczorem.
Odpowiedz
e tam na kranie, butelkowych ma ze 150 rodzajów, jest w czym wybrzydzać Big Grin
Odpowiedz
e na kranie szalu nie ma klyętela w sumie decyduje co mamy w ofercie. flaszki butelki buteleczki Big Grin
dobra juz sie tutaj nie udzielam nie na temat. Mocna grupa krakowska musi trzymac dystans Big Grin
Mezik
Odpowiedz
To tak jak mocna grupa poznanska!
Odpowiedz
mezik napisał(a):e na kranie szalu nie ma klyętela w sumie decyduje co mamy w ofercie. flaszki butelki buteleczki Big Grin Big Grin

Najlepsze w Pubie Chmiel zdecydowanie jest piwo Czarny Kot z browaru w Radomiu! Smile

http://3.bp.blogspot.com/-EuzMKpz04LU/VJ...C03057.JPG
Odpowiedz
Grail napisał(a):http://3.bp.blogspot.com/-EuzMKpz04LU/VJ...C03057.JPG

"Cytując" opcję z Facebook-a : "Lubię to"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości