Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quiz wiedzy o fliperach :)
#1
Jakiś czas temu na forum bardzo popularne były quizy. Do tej pory wątek "Quiz 1 zabawa forumowa" pozostaje jednym z najczęściej wyświetlanych tematów w historii forum. Wątki co prawda wyczerpały się ale mam nadzieję ze kiedyś do nich wrócimy gdyż zabawa była bardzo ciekawa.

Tymczasem proponuję nowy Quiz do udziału, w którym zapraszam każdego zarejestrowanego (do tej chwili) użytkownika. Oczywiście zdają sobie sprawę, że dziś w necie można wyszukać podpowiedź na prawie każde pytanie jednak zasady zostały tak sformułowane aby przede wszystkim premiować osoby, które takową wiedzą posiadają a nie wiedzą gdzie jej szukać - choć ta druga umiejętność także będzie potrzebna.

A oto proponowane zasady zabawy:

1. Dokładny termin (czyli data i godzina) rozpoczęcia quizu (publikacji pytań) będzie podany na kilka dni wcześniej.
2. Na forum pojawi się około 60-80 pytań - jedne będą banalnie proste, inne ekstremalnie trudne. Dotyczyć będą one wszystkiego co związane z fliperami - ich historii, zasad gry na poszczególnych stołach, ludzi związanych z tymi maszynami, turniejów, filmów i muzyki w których pojawiały się flippery itp
3. Każdy uczestnik będzie mógł umieścić w wątku konkursowym jeden post, którego potem nie będzie już mógł edytować (edycja będzie administracyjnie zablokowana). W poście tym będzie mógł udzielić odpowiedzi na dowolną ilość pytań.
4. Za poprawną odpowiedź plus 1 punkt, za błędną minus 1 punkt, za brak odpowiedzi zero punktów.
5. Każde pytanie, na które zostanie udzielona poprawna odpowiedź nie bierze udziału w dalszej zabawie czyli jeśli jeden gracz umieści post z odpowiedziami na pytania i odpowiedzi te będą prawidłowe to kolejny gracz umieszczający odpowiedzi na te same pytania otrzyma za nie zero punktów ale UWAGA jeśli odpowiedzi pierwszego gracza będą błędne to kolejny gracz otrzyma punkty.
6. Wygrywa osoba która uzbiera największa ilość punktów.

Tak więc z jednej strony opłaca się spieszyć ponieważ pierwsze osoby które wezmą udział w grze mają największy wybór pytań jednak z drugiej strony może opłacać się poświęcić trochę czasu aby szybko odszukać odpowiedzi na kilka trudniejszych pytań (zwłaszcza gdy wiemy gdzie szukać).

Za wygraną będzie nagroda (prawdopodobnie koszulka lub jakiś inny gadżet).

Zapraszam do dyskusji. Ewentualne sugestie i uwagi co do zaproponowanych zasad mile widziane.

Aha, watki z wcześniejszymi quizami zostały ukryte do zakończenia zabawy ponieważ zawierają odpowiedzi na sporo pytań które pojawią się w grze.
Odpowiedz
#2
ja się zastanawiam czy nie lepiej zrobić w formie ankiety w google docs, https://www.google.pl/intl/pl/forms/about/
w takim przypadku każdy będzie mógł spróbować odpowiedzieć na każde pytanie, kwestia tylko formy czy zostawić otwarte pytania czy zamknięte?
Odpowiedz
#3
Tylko wtedy nie byłoby zabawy.
Odpowiedz
#4
Nie dość że Nexu wygrywa wszystkie turnieje to teraz jeszcze quizy wymyśla, które pewnie wygra...jeszcze mu mało :roll:
Jakiś NEX TIME czy co...?
Odpowiedz
#5
RAFAL napisał(a):Nie dość że Nexu wygrywa wszystkie turnieje to teraz jeszcze quizy wymyśla, które pewnie wygra...jeszcze mu mało :roll:
Jakiś NEX TIME czy co...?

Eeeee myślałem że to oczywiste - nie biorę udziału w Quizie który sam przygotowuję Wink
Odpowiedz
#6
Pierwsza transza pytań (40-50) pojawi się na forum w niedziele o godzinie 21:00. Jak już wspomniałem wcześniej pytania będą przeróżne - niektóre banalnie proste a inne ekstremalnie trudne Smile
Odpowiedz
#7
21:10 w niedzielę leci "Krew z krwi" 2 sezon... daj o 23:00 :roll:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#8
Jarek, mnie też pasowałoby najbardziej o 23-ej ale w niedziele o tej godzinie wiele osób już może spać.

Zmieńmy więc może na 20:15 - 20:30. Taka godzina będzie OK?
Odpowiedz
#9
jeśli mam być szczery to najbardziej by mi pasował poniedziałek wieczorem a nie weekend, ale to tylko moje prywatne oczekiwania... :-| BTW: miałeś jakieś zapytania na priv. bo na ogólnym to słabe zainteresowanie raczej... :-?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#10
W poniedziałek wieczorem o 21:00 planuje wrzucić druga transzę (kolejne 40-50 pytań).

Wydaje mi się że niedziela wieczorem to dobry czas - człowiek jest zrelaksowany po weekendzie Smile Jeśli jednak niedziela nie pasuje tez innym osobom (prośba o ewentualne uwagi w tym wątku do końca dzisiejszego dnia) to oczywiście możemy zmienić na poniedziałek i wtorek lub poniedziałek i środę.

Jarek, będzie także możliwość przesłania rozwiązanego całego testu po przez PM - wygrywa ten kto prześle najwięcej poprawnych odpowiedzi (jeśli znajda się osoby które odpowiedzą na wszystkie pytania to decyduje czas wysłania wiadomości). Ale to zabawa jakby poza konkursem Smile
Odpowiedz
#11
...no i wieczór wyborczy, całkiem zapomniałem ;-)
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
Aaaaaaaaj faktycznie - masz rację.
Niedziela odpada - zbyt wiele osób będzie zapewne w tym czasie śledzić to co będzie działo się w TV Smile

W takim razie:

Pierwsza transza pytań: Poniedziałek 21:00

Druga transza pytań: Środa 21:00
Odpowiedz
#13
haha super quiz! niektóre rzeczy naprawdę ciężko wygooglować, w sumie to nie chce psuć zabawy i zostawiłem dużo pytań o których nie mam pojęcia ale można by je wygooglować. chyba 8 odpowiedzi będę miał dobrych w ogóle, teraz mnie ciekawi co tam sa za odpowiedzi ale poczekam aż Jarnie się pojawi i popsuje zabawę Tongue
Odpowiedz
#14
heh właśnie sie zorientowałem że sobie zaszkodziłem pisząc nie pełne odpowiedzi i pomijając wiele pytań skoro mogę tylko jeden post umieścić w temacie..
Odpowiedz
#15
Kurcze, nie wiedziałem ze ten Quiz wyszedł aż tak trudny :oops:

Berud spokojnie - będzie 2 runda Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości