Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione Gry Arcade
#16
Time Pilot, plus kilka innych tytułów których nie pamiętam.
Jakiś StarWars na dwóch Joystickach
Odpowiedz
#17
Pierwszym z pierwszych (czyli mam do niego sentyment) był Space Invaders. Niedaleko mojego ówczesnego miejsca zamieszkania, przy ulicy Solec a w zasadzie pod Mostem Poniatowskiego - dziś jest tam centrum handlowe ARKADA (brzmi prawie jak Arcade Smile) - postawiono budę w której stały dwa arcade (Space Invadres i Sprint) oraz parę fliperów (Galaxy, Stars, Silverball Mania, Stingray). Pamiętam że Arcade kosztowały 5 PLN a flipery 10 PLN. Najpierw wciągnęły mnie właśnie Arcade, flippery troszkę później.
Buda stała kilka lat (najpierw przeniesiona na krótko na skrzyżowanie Topiel i Tamki a później pod most Łazienkowski przy Rozbrat) Przewinęły się tam dziesiątki maszyn (tak fliperów jak i arcade). Przez tych kilka lat z arcadów do gustu najbardziej przypadł mi chyba Gyrus. Z innych tytułów pamiętam Crazy Kong, Cendipede, Tempest, Vanguard, Mighty Monkey, Asterock, Moon Cresta, Moon Patrol, Champ Karate, Super Tank, Pengo, Mr. Do, Tiger Heli, Exerion i pewnie wiele wiele więcej których nie pamiętam.
Odpowiedz
#18
Moje TOP5 gier:
Moon patrol
Flying shark
Dig Dug
Kung-Fu Master
Karate Champ

Flipperami dopiero później się zainteresowałem i pierwszy jaki pamiętam to były "Rybki" na dworcu zachodnim (salon na pierwszym piętrze).
Odpowiedz
#19
Ja zawsze lubiłem gry z paskiem energii na górze
1. Knights of the round - na jednym kredycie nie raz dochodziłem do króla, ostatniego bosa
2. The King Of Dragons
3. Capitan Commando
4. Cadillacs and Dinosaurs
5. Nihgt Slashers
6. The Punisher
7. Final Fight
Odpowiedz
#20
Jeżeli chodzi o klasyczne "mordobicie" to pamiętam jeszcze: Double Dragon
Odpowiedz
#21
Jaro napisał(a):Kung-Fu Master
Karate Champ
te dwa pamiętam - nawet fajne Wink

Przypomniałem sobie jeszcze dwa fajne tytuły: Rygar i Trojan.
Odpowiedz
#22
Mój top nie zmienia się od lat :-)
1.Guerilla Warrior
2.P.O.W.
3.Choplifter
4.Space/Time Pilot
5.Kung Fu Master
6.Green Beret
7.Elevator Action
Odpowiedz
#23
Stare dobre gierki Smile Kiedyś dużo się w to grało a teraz to już nie to samo. Po za tym czasu co raz mniej na takie zabawy....
Odpowiedz
#24
Co prawda to prawda,z tym czasem to tak cieńko aż głupio.Sam mam do złożenia flipera EM a nie mam czasu i sposobności by za tę maszynkę się zabrac.Jednym zdaniem "Ożeń się to se polepszysz" :-D
Pinball EM
Odpowiedz
#25
Przez długi czas moimi ulubionymi gramami były : Final Fight & The Punisher. A potem poznałem Night Warriors i zaczął się szał Felicji Smile
Odpowiedz
#26
1. Dragon Spirit - strzelanka na której tak długo grałem na 1 credit-cie ,że z czasem zamontowali "czasówkę" która blokowała joystick po 10minutach (żeby kontynuować trzeba było wbić kolejny żeton). Szybka dynamiczna akcja,dźwięk "podbasowany" że wpadałem w "tunel mentalny"-zawsze miałem koło siebie tłumy gapiów ponieważ odkrywałem levele których nigdy nie widzieli.
2. Big Karnak - na 1-2 credit-ach przechodziłem całą grę ( później specjalnie ustawili FIRE na opóźnianie,żeby nie było tak łatwo,a i tak dawałem radę:-).
Może to zabrzmi śmiesznie - ale automaty wyrobiły we mnie za młodu genialną zdolność do zapamiętywania pewnych układów,schematów.
W zasadzie cały widz polega na tym,że trzeba zapamiętywać kombinacje,strategię gry,kolejne układy przeszkód i ruchów i połączyć to z refleksem,szybkością.
Dzięki temu wyćwiczyłem sobie bardzo dobrą zdolność zapamiętywania,planowania strategii która świetnie się przydaje w życiu codziennym.
Minusy : zacząłem podpalać papierosy za młodu i wagarowałem
Odpowiedz
#27
Stałeś z tyłu jako widz i zapamiętywałeś..? Rozumiem... :mrgreen:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#28
Z boku i przeszkadzał w graniu.
Bania pół monitora zasłaniała, bo musiał wszystko oglądać.
:mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#29
Oj, no przestańcie. Nie sprawdził w słowniku, że pisze się "cały wic polega..."
(żeby nie było, że to ja się czepiałem :-P )
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#30
....się uczepi zawsze, Miodek jeden, nic tolerancji 8-)
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości