Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traktat o fliperach
#46
No z kilka procent więcej uderzeń w przycisk będzie. Każdy kilka razy postuka jak się kredyty skończą Wink
Ale fakt, skoro EOS daje radę, to i tutaj by było ok. Zresztą widziałem, że w Lethal Weapon 3 nie ma opto tak jak w Williamsach Smile
Odpowiedz
#47
W Terminatorze 2 i kilku innych też nie ma opt. Pisałem o tym.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#48
Pinball Wizard napisał(a):Serio, nie pojmuję dlaczego przeszli na opto.

Wytłumaczenie zatem może być tylko jedno - kasa. Może znaleźli pociąg wypełniony diodami zakopany gdzieś w pobliżu. Smile
Odpowiedz
#49
Sugerujesz, że opto jest tańsze od trzech fosforobrązowych blaszek ze srebrzonymi platynkami, niż płytka z elektroniką? Chociaż... jeśli zamówili hurtem dwa kontenery w Chinach...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#50
Dodałem suplement do Ustępu 5 o fliptronic'u. Jest to przeniesiony fragment z wątku mezika pt "czy EOS jest potrzebny?".
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#51
Pinball Wizard napisał(a):Sugerujesz, że opto jest tańsze od trzech fosforobrązowych blaszek ze srebrzonymi platynkami, niż płytka z elektroniką? Chociaż... jeśli zamówili hurtem dwa kontenery w Chinach...

Wiesz to by trzeba prześledzić ceny surowców, dolara itp. jakie były 20 lat temu. Poza tym od cholery rzeczy nie wiemy (typu np. znalezienie dwóch kontenerów niepotrzebnych komuś diód). Jak sam powiedziałeś uzasadnienia żadnegonie ma, więc to musi chodzic o redukcję kosztów.
Odpowiedz
#52
Dodałem suplementy na końcu Ustępu 4 i Ustępu 5.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#53
Chciałem dokleić kolejny ustęp, ale przekroczyłem limit znaków w poście. :oops: Dopóki NEX nie rozwiąże problemu wklejam ten Ustęp tutaj.

EDIT

Przeniesione pod pierwszy post.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#54
Dodam tylko ze w data eastach (moze w jakis innych tez) w menu mozna zwiekszyc lub zmniejszyc moc cewek. Moze akurat ktos ustawil cewki na weak Smile pomyslowosc operatorow zeby grac jeszcze krocej Smile
Mezik
Odpowiedz
#55
To był Who Dunnit Balley'a.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#56
Pinball Wizard napisał(a):jeszcze nie spotkałem zepsutego filtra

U mnie padł w Centaurze ale to 80 lata. Podobno z odkurzacza mogę wstawic. Prawda to Smile ?
Odpowiedz
#57
Jeśli prąd znamionowy tego filtra wynosi 5 A lub więcej a napięcie pracy 240 VAC, to możesz.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#58
Już nie pamiętam czy o tym pisałeś czy nie ale bardzo duży wpływ na siłę flipera ma pojemność kondensatorów tych za mostkiem prostowniczym.Jak już są zdechnięte-wyschnięte i mają max 30% pojemności to też nie będzie działać jak trzeba.
Odpowiedz
#59
Wiąże się to ze wspomnianym spadkiem napiecia pod obciążeniem (załączeniem) flipera. Kondensator, który starcił nominalną pojemność nie jest w stanie utrzymać wyprostowanego napięcia na wymaganym poziomie.

EDIT

Dodam tylko, że na płytce Fliptronic Board nie ma kondensatora za mostkiem. Cewki są zasilane napięciem pulsującym. W maszynach prefliptronic napięcie dla fliperów było pobierane z Power Driver Board i tam kondensator odgrywał rolę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#60
Zakończyłem "Traktat o fliperach". Końcówka nie jest niestety zbyt błyskotliwa, bo nie zebrałem materiałów do ostatniego Ustępu. Wciąż czekam na działanie ze strony NEX'a abym mógł post scalić. Póki co jednak, dokończenie tekstu jest w odrębnym poście pod postem pierwszym.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości