Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flippery to nie hazard
#1
Zakupiłem ostatnio flipera na firmę. Okazuje się, że moja księgowa stwierdziła, że jest to maszyna hazardowa - mimo, że wytłumaczyłem jej, że to tylko i wyłacznie maszyna zręcznościowa.

Księgowa dzwoniła do Przemyśla do Izby Celnej i jakaś Pani Urzędnik stwierdziła, że ustawodawca się w ustawie zabezpieczył i mimo, że maszyna nie wypłaca pięniedzy - może stanowić formę zakładu, a pieniądzę mogą być wypłacane pod stołem.

Przepraszam to o co chodzi? Ma ktoś z Was na ten temat lepsza wiedzę - pod taką teorię można zaliczyć również Darta - lotki - tam też się można zakładać jak i Cybergaje czy inne maszyny.
Odpowiedz
#2
Standard. W rozmowie telefonicznej urzędasy zawsze udzielą Ci mało konkretnej odpowiedzi robiąc wszystko aby tylko nie wziąć odpowiedzialności za takowa odpowiedź. Napisz pismo z prośba o wskazanie podstawy prawnej oraz jej wykładni Smile
Z początku otrzymasz zapewne odpowiedź że dany urząd nie jest władny wydania takiej (wiążącej) opinii/wykładni i skierują do urzędu nadrzędnego. Tam będą próbowali odesłać Cię z kwitkiem ale jeśli uprzesz się to w końcu takową opinie otrzymasz.
Niestety taki kraj...
Odpowiedz
#3
Chcemy jako Stowarzyszenie wystąpić do Izby Celnej o wytłumaczenie sytuacji i konkretną odpowiedź na piśmie że flippery to nie hazard. Podejrzewam że potrwa to z pół roku albo dłużej Smile
Odpowiedz
#4
Sądzę, że Łukasz jako prezes powinien napisać pisemko i przesłać jest do Izby.

W ustawie jest kilka punktów, które mówią, że jeżeli maszyna daję wygraną rzeczową nawet w postaci kredytu to jest to maszyna hazardowa.
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#5
to wylaczyc opcje dawania RIPLAYa i juz nie podlega pod ustawe : )
Odpowiedz
#6
Paweł napisał(a):Chcemy jako Stowarzyszenie wystąpić do Izby Celnej o wytłumaczenie sytuacji i konkretną odpowiedź na piśmie że flippery to nie hazard. Podejrzewam że potrwa to z pół roku albo dłużej Smile
Nie ma czegoś takiego jak "wytłumaczenie sytuacji". Należy wystąpić o podstawę prawna oraz jej wykładnię. Urzędy będą robić wszystko aby takiej opinii na piśmie nie wydać.
Pół roku to bardzo optymistyczne założenie....

Wszelkie symulatory (np wyścigów czy nawet gry w kosza) także za dobrą grę nagradzają dodatkowym czasem gry...
Odpowiedz
#7
przy takim zalozeniu to nawet extraball na flipperze to jest nagroda, napisac kartke ze czas gry za 2zl nie dluzszy niz pol godziny i gitara : )

a tak na powaznie to ludzie co siedza w urzedach takich maszyn na oczy nie widzieli i nic nie wiedza na temat dzialania, zasad gry itp. chca tylke zeby jak najwiecej im do kieszeni napchac i tyle
Odpowiedz
#8
marcinkg napisał(a):a tak na powaznie to ludzie co siedza w urzedach takich maszyn na oczy nie widzieli i nic nie wiedza na temat dzialania, zasad gry itp. chca tylke zeby jak najwiecej im do kieszeni napchac i tyle
Nie Smile Ludzie w urzędach chcą mieć przede wszystkim spokój i chcą aby im jak najmniej gitarę zawracać oraz najlepiej aby nie musieli podejmować żadnej wiążącej decyzji za która mieliby kiedykolwiek wziąć jakakolwiek odpowiedzialność - i w tym jest problem.
Odpowiedz
#9
Odkopuję wątek z grobu. Czy ktoś składał pismo i może dostał jakąś odpowiedź? Smile
Odpowiedz
#10
Normalnie historia pinballu w Stanach. La Guardia spalił sam kilkadziesiąt flipperów kiedy był gubernatorem Nowego Jorku, dopiero jakoś w 70tych latach chyba znieśli te ustawy, które zabraniały w paru stanach flipperów bo podchodziły pod automaty "hazardowe". Kto ma fabrycznego flippera wie bo po prawej na "obrusie" flippera ma "For amusement purposes only". :mrgreen:
Odpowiedz
#11
theadam napisał(a):Odkopuję wątek z grobu. Czy ktoś składał pismo i może dostał jakąś odpowiedź? Smile

i ja również odkopuję, bo doszło do mnie że jakiś as pierdo..i po ludziach że ja hazard uprawiam bo mam flippery, no i że może izba celna się zainteresować. Trochę chodzi mi po głowie żeby cepowi nie przyszło na myśl jakiś donosów pisać.
Odpowiedz
#12
Witam.
Pracuje w firmie która ma rozstawione między innymi flippery i nie dotarło do mnie by gdzieś zabrali.Prawidłowa klasyfikacja w bazie Regon to kod PKD 99.29.Z
A ustawa jest tak skonstruowana że praktycznie każdy automat da się podciągnąć (jest jeden punkt że decydujący głos ma minister finansów). A tak poza konkursem idziesz na ryby i też hazard. Zarzucasz wędka i.... automat losowy :-) i to za kasę.
Odpowiedz
#13
Sad nie potrafię edytować
Miało być" A ustawa jest tak skonstruowana że praktycznie każdy automat da się podciągnąć pod hazardowy"
Odpowiedz
#14
Dzięki
Odpowiedz
#15
A te maszyny????

https://youtu.be/ukwOze2kii8
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości