Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chime Unit EM
#1
Tak mnie naszła wena twórcza aby zrobić mechanizm dzwonków do flipera.Jest to początkowy etap moich prac więc na efekt końcowy będzie trzeba trochę poczekać.Całość wykonana z blachy nierdzewnej.Wzorowałem się do mechanizmu Gottlieb z małymi wzmiankami wizualnymi.Jak to będzie działać?Zobaczymy. ;-)


Załączone pliki Miniatury
                       
   
Pinball EM
Odpowiedz
#2
Najtrudniejsze może się okazać strojenie cymbałków, ale pomoc jakiegoś muzyka może to zadanie ułatwić, tak sądzę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Zapewne pomoc jakiegoś muzyka była by wskazana.Te trzy blachy też mam już docięte i testując je po przez uderzanie metalowym prętem wydobywają,jak na moje ucho,dość właściwy dźwięk.Mam wszystkie elementy tego mechanizmu tylko pozostaje to doprowadzić do całości.CDN.......
Pinball EM
Odpowiedz
#4
Akurat szukam takich cymbałków Smile
Time Machine
Odpowiedz
#5
Tak,wiem że szukasz tych cymbałków do T.M.Ale szukasz oryginału czy kopii?Nie wiem jak wygląda ten mechanizm Data East bo zapewne się trochę różni budową od innych,Gottlieb'a czy też Bally,Williams.
Pinball EM
Odpowiedz
#6
o ja to bym byl zainteresowany takimi cymbalkami do mojego Bow and Arrow Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#7
Takim małym mankamentem będzie zrobienie,dopasowanie tego plastikowego pudełka rezonansowego,jestem w trakcie szukania pomysłu ale może ktoś z szacownego grona PSF coś mi doradzi,podsunie jakiś pomysł ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#8
jak zamocujesz odpowiednio mocna cewke to obejdzie sie bez pudelka Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#9
a moze patentem z DE time machine taka skrzynke resonansowa?
https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing
tamjest pudeleczki ze sklejki i pod kazdym tonem jest dziurka
Mezik
Odpowiedz
#10
To już lekka przesada robić strojoną komorę rezonansową. Sądzę, że sam pomysł ze zrobieniem ze sklejki takiego pudełka, jak to oryginalne jest dobry, ale nie trzeba go zamykać od góry. I tak da radę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
mam powazne watpliwosci co do walorow akustycznych tej komory DE Big Grin mysle ze bez niej byloby rownie dobrze
Mezik
Odpowiedz
#12
Nie zgadzam się z Tobą, ta komora faktycznie fajnie podbija dźwięk. Różnica jest taka, jak pomiędzy gitarą akustyczną (z pudłem rezonansowym) a elektryczną nie podłączoną do wzmacniacza.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
nie do konca sie z toba zgodze.
gitara to gitara grubosc strun itd...
czy normalne cymbalki posiadaja pudlo rezonansowe? nie Big Grin a brzmia w miare ok Big Grin
Mezik
Odpowiedz
#14
Ale dużo ciszej. Jeśli wziąć pod uwagę to, że są w skrzyni pod playfieldem, podbicie jest pożądane. Poza tym pojawia się lekki pogłos, co jest fajne :-)
A ksylofon (takie drewniane cymbałki) pudło posiada i owszem.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#15
na pewno glosniej beda graly cumbalki umieszczone za flipperem na zewnatrz bez pudla niz w srodku z pudlem Big Grin
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości