Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[S] Sprzedam Playfieldy
#1
Sorry za lekkie OT, ale nie chciałby ktoś może kupić dwóch playfieldów do Elvira and the Party Monsters? Niewycięte i nielakierowane, jakby je zrobić i puścić na eBaya to mógłby być z tego dobry zwrot. Mi brakuje czasu i narzędzi na taką zabawę. Undecided
Odpowiedz
#2
A jednak nie wystarczyło cierpliwości. Wrzuć jakieś fotki jestem ciekaw jak wyszedł ten wydruk.
Odpowiedz
#3
Bardziej czasu. Nie ma mnie na stale w Polsce a jak już jestem to też sporo rzeczy na głowie. Fotki:

[Obrazek: IMG_0944.jpg]

Zoom pokazujący jakość wydruku

[Obrazek: IMG_0945.jpg]

Drugi playfield taki sam tylko dremelem zacząłem robić nacięcie.

[Obrazek: IMG_0946.jpg]
Odpowiedz
#4
Kupił bym ale kupiłem Taxi trzeba jakoś dorobić po pracy ....


Załączone pliki Miniatury
   
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#5
o k.rwa jaki zajebisty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Piotr, ale strzeliłeś
Odpowiedz
#6
Średnio ten wydruk wyszedł czy to tylko brak lakieru ? Jak taki playfield wyciąć ?
Odpowiedz
#7
Brak lakieru. Wycinka najlepiej CNC, ale jak ktoś jest odważny to można ręcznie. Najprościej to chyba zaimportować grafikę playfieldu do programu tworzącego ścieżkę do plottera, bo wtedy wiemy, że wytnie dokładnie. Przedtem tylko wykonać kalibrację bo płyta jest większa niż sam playfield.
Odpowiedz
#8
Tak z ciekawości dlaczego nie polakierowałeś sklejki przed nałożeniem druku ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#9
Z braku doświadczenia.
Odpowiedz
#10
To może dorzucę swoje parę groszy.Zrobiłem to bo sam byłem ciekawy jak mi to wyjdzie.Otóż ja to zastosowałem technikę kopiowania wszystkich otworów pola gry. Dociąłem odpowiedni format z sklejki,nałożyłem na nową dechę oryginał i powierciłem / wyfrezowałem ręcznie wszystkie otwory.Co prawda nie użyłem tej dechy bo Piotrek odnowił mi oryginał więc skręcam oryginał.Podsumowując,kopia jak i oryginał oprócz gatunku sklejki niczym się nie różnią. ;-)


Załączone pliki Miniatury
   
Pinball EM
Odpowiedz
#11
Pół biedy jak są okrągłe... Jeśli są strzałki zaczynają się schody.

Btw: otwory pod inserty miałeś metryczne czy calowe ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
Co do strzałek i innych fikuśnych otworów to faktycznie,zgadzam się z Tobą,jest to kłopot.Jeśli chodzi o Elvire to nie podjął bym się tej operacji kopiowania.Otwory w RF zrobiłem metryczne.Wytoczyłem z białego tworzywa targety pod wymiar poszczególnych otworów.Stosując metodę naklejania grafiki na playfield nie ma to jakoś szczególnego znaczenia,naklejka doskonale koryguje,że tak to ujmę,calowe błędy.
Pinball EM
Odpowiedz
#13
Jarnie napisał(a):Pół biedy jak są okrągłe... Jeśli są strzałki zaczynają się schody.

Btw: otwory pod inserty miałeś metryczne czy calowe ?

Wydaje mi się, że calowe, bo facet od którego dostałem projekt graficzny był z USA.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości