Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa rampy
#1
Zna ktoś może sposób na estetyczną reperację plastikowej rampy? Rampa przezroczysta, pęknięta na zakręcie. Najlepsza by była jakaś bezbarwna, gruba i sztywna taśma samoprzylepna lub jakaś aluminiowa taka jak do kominków tyle, że grubsza. Może jakaś cienka wstawka z blachy?
Możecie coś polecić?
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#2
Ja bym złączył klejem cyjano-akrylowym a potem dał cieniutką warstwę bezbarwnego lakieru, chociażby takiego do paznokci. Taśma na przeźroczystym może wyglądać źle, no i nie wiadomo czy chwyci dobrze.
Odpowiedz
#3
Ja osobiscie uwazam ze jak juz rampa strzelila to i estetyke szlag trafil Smile jak łatam to tak zeby przezylo bombardowanie. Ja kleje zywica i mata szklana. Czasem jak sa braki naklejam pasek z poliweglanu. A jak sie tylko da to dorabiam w miejscu uszkodzenia protektor z nierdzewki ktory oprocz ochrony maskuje łatanie rampy.
Mezik
Odpowiedz
#4
Czyli praca jak reperacja łódki :-) . A próbował ktoś odtworzyć w całości jak tu link ?
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#5
Ciekawy jestem czy dałoby się np zrobić silikonową formę i z jakiegoś plastiku czy też odlewu nowa rampę stworzyć? Bo druk 3D takiego elementu to raczej odpada, chyba ze istnieje jakieś magiczne urządzenie, które skanuje element i eksportuje je do .dxf albo .obj.
Odpowiedz
#6
Krzychu napisał(a):...A próbował ktoś odtworzyć w całości jak tu link ?
Metoda do wykorzystania, ale jedynie do ramp, które można położyć płasko na stole i niezbyt długich. Większość ramp jednak ma fragmenty nie leżące w jednej płaszczyźnie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Krzychu napisał(a):Zna ktoś może sposób na estetyczną reperację plastikowej rampy? Rampa przezroczysta, pęknięta na zakręcie. Najlepsza by była jakaś bezbarwna, gruba i sztywna taśma samoprzylepna lub jakaś aluminiowa taka jak do kominków tyle, że grubsza. Może jakaś cienka wstawka z blachy?
Możecie coś polecić?

Jeśli jest w PMMA (plexi), PET lub PCV, to można bez problemu skleić.
Jest także możliwość termoformowania próżniowego przy pomocy matrycy odlanej z żywicy epoxydowej.
Odpowiedz
#8
Jak są jakiekolwiek naprężenia w miejscu pęknięcia to żaden klej tego nie sklei.
Mi się jeszcze przynajmniej nie udało, kropelka, poxipol, nawet wersja cyjanoakrylu z primerem.
Odpowiedz
#9
A ja kleilem jakims klejem polimerowym przezroczystym i byl super Smile
Mezik
Odpowiedz
#10
Cyjanoakryle - kropelki i inne, nie nadają się do plexi- szczególnie extrudowanej, bo występują w niej duże napięcia powierzchniowe.
Po nałożeniu kleju materiał może jeszcze bardziej popękać.
Polecam kleje Acryfix.
Odpowiedz
#11
klej i metalowy protector będzie najlepszym rozwiązaniem
Odpowiedz
#12
Acryfix?, spoko przetestuje się ;-) , na to protektor z nierdzewki lustrzanki i gitara.
Odpowiedz
#13
Uszkodzenie wygląda tak:

[Obrazek: 17102f20f36be413med.jpg]

Jak widać wycięto okienko i wstawiono fragment jakiejś plexi, następnie naklejono czarny plaster, który usunąłem. Na złączeniach już puściło, więc trzeba kleić. Po sklejeniu chciałbym to jakoś estetycznie i praktycznie zasłonić od wewnętrznej strony. Protektor z nierdzewki nie będzie zbyt gruby?

Termoformowanie próżniowe jak najbardziej tak, trzeba tylko mieć dostęp do takiej maszyny.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#14
protektor zrób z tego samego materału, z którego robi się ramp flaps.
Odpowiedz
#15
Pasek nierdzewki o grubości 1 lub 1,5mm wklejony od strony bili załatwi sprawę.
Zasłoni cały "bałagan" i wzmocni konstrukcję. Trzeba tylko sprawdzić czy nie będzie za wąsko Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości