Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reprodukcja plastików WCS '94 (World Cup Soccer)
#1
Witajcie,

Jakiś czas temu stałem się właścicielem WCS '94, jako, że oryginalne plastiki były jak pewnie w większości maszyn nagryzione zębem czasu zabrałem się za reprodukcję.
Chciałem się z Wami podzielić moją metodą, być może ktoś będzie chciał się też pobawić i odnowić swoje plastikowe elementy.

Na początek elementy były skanowane, potem obrysowane w Inkscape - tak powstały zarysy i późniejsze linie cięcia dla lasera. Kolorowe elementy zostały "zwektoryzowane", niektóre odrysowane po konturach starych. Kolejny etap to znalezienie agencji reklamowej, która ma maszynę drukującą w UV (z białym poddrukiem) i jednocześnie dysponująca laserem, który to wytnie. Efekt taki jak niżej, dla mnie więcej niż zadowalający Wink.


[Obrazek: small2.jpg]

[Obrazek: small1.jpg]

Porównanie - stary element vs nowy:

[Obrazek: oldvsnew.jpg]

Tak wygląda biały poddruk (pleksi wygląda na zielone, bo nie ma jeszcze zdjętej folii ochronnej):

[Obrazek: bialy.jpg]

Zamontowane elementy:

[Obrazek: smal55.jpg]

[Obrazek: small66.jpg]
Odpowiedz
#2
Brawo, dobra robota. Szkoda, ze nie zrobiłeś więcej kopii - byłbym nimi zainteresowany
Andrew
Odpowiedz
#3
Podałbyś nazwę firmy, która się za to zabrała?
Odpowiedz
#4
WOW!. Świetnie to wygląda.
"Kolorowe elementy zostały "zwektoryzowane"
Jakiego programu użyłeś?
Wektoryzacja z automatu czy trzeba było ręcznie poprawiać?
Odpowiedz
#5
super robota, też poprosiłbym o namiar firmy.
Odpowiedz
#6
A jak to jest z tą folią? Najpierw się drukuje a później nakłada jakiś klej?
Odpowiedz
#7
Andrew napisał(a):Brawo, dobra robota. Szkoda, ze nie zrobiłeś więcej kopii - byłbym nimi zainteresowany

Ja też ja też!
Odpowiedz
#8
W odpowiedzi na wasze prośby odnośnie podania firmy to niestety nie podam, nie wiem czy by sobie tego ta firma życzyła, jeśli ktoś chce to mogę na priv podać. Generalnie zrobiłem konkurs ofert Wink, W-wa odpadła bo tu ceny są z kosmosu, szukajcie a znajdziecie - klucz wyszukiwania to druk uv na pleksi.

Jak szukałem metody żeby odtworzyć te elementy inspiracja przyszła z tego wideo https://www.youtube.com/watch?v=1r17OUm_oZY Próbowałem też druku drukarką atramentową na "water slide paper" i nakładaniu tego na czyste pleksi, ale tę metodę odradzam, gdyż nie daje takiego efektu jak druk UV.

Co do pytania o folię - drukuje się to na pleksi (bezbarwnym), drukowałem na 2 mm - bo taka była oryginalna grubość. Pleksi jest zabezpieczone z dwóch stron folią, żeby się nie rysowało. Do druku drukarnia ściąga jedną warstwę i drukuje, nie ściąga pierwszej - tę się ściąga do montażu elementów. Co ważne druk jest od spodu, więc jakbyście przygotowywali swoje pliki to muszą być w odbiciu lustrzanym.

Trochę o tym jak to zrobić. Pierwsza rzecz to skanowanie na płaskim skanerze, wtedy mamy pewność, że proporcje są zachowane. Potem otwieramy w programie do wektorów i robimy obrys - rysowanie krzywych Beziera (grubość włosa - po tym tnie laser). Trzeba tworzyć warstwy - osobno skan, osobno obrys, osobne inne elementy. Czcionki z netu - darmowe odpowiedniki - przyda się narzędzie do rozpoznawania jaka czcionka została użyta https://www.myfonts.com/WhatTheFont/.

Jeden z kolegów pytał o wektoryzację. Trzeba mieć skan - to wiadomo, na wektory zamieniałem tylko to co jest "złożoną grafiką" - u mnie pies, piłkarz itd. Wszelkie linie i obiekty były malowane od nowa. Sam Inkskape ma opcję - wektoryzuj bitmapę lub można skorzystać z https://vectormagic.com/ - to narzędzie płatne, są pewnie i inne, jednak zawsze coś ręcznie trzeba poprawić. Jeśli ktoś nie ma całych grafik (bo ma tak uszkodzone elementy) jest sposób na wyciągnięcie dość dobrych źródeł ze znanej gry (symulatora) na PC Wink. Ostatni krok to dobranie kolorów - ja wykorzystywałem telefon i aplikację - jak https://play.google.com/store/apps/detai...grab&hl=pl, przy dobrym telefonie i dobrym świetle efekty są naprawdę niezłe.

p.s. Mam klika zapasowych zestawów (2-3), choć nie w pełni takie jak na zdjęciu (nie wszystkie elementy), jeśli ktoś by był zainteresowany to też na priv, prześlę zdjęcie.
Odpowiedz
#9
_kruger_ napisał(a):W odpowiedzi na wasze prośby odnośnie podania firmy to niestety nie podam, nie wiem czy by sobie tego ta firma życzyła

:?: :?: :?: Confusedhock:
Odpowiedz
#10
To zrozumiałe, firma nie chce aby jej zawracać głowę jakimiś zleceniami... :lol:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#11
Tak czy tak dzięki za info. Sprawdzę jak to kosztowo wygląda w mojej okolicy.
Odpowiedz
#12
A co w tym dziwnego?, pomyślcie trochę..
Odpowiedz
#13
Super wygląda, ale nie znajduję info, ile za to wyszło? W sumie małe zlecenie dla takiej maszyny a i za odpady z cięcia pleksi też pewnie trzeba było zapłacić. Na Marco komplet 250$ ... dużo taniej wyszło?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#14
DAL.CG napisał(a):Super wygląda, ale nie znajduję info, ile za to wyszło? W sumie małe zlecenie dla takiej maszyny a i za odpady z cięcia pleksi też pewnie trzeba było zapłacić. Na Marco komplet 250$ ... dużo taniej wyszło?

Metr kwadratowy plexi 15zł, wydruk nie wiem, zgaduje że 100-200zł, 300zł góra. Należy pamiętać, że NOS jest drogi bo to... no NOS, a reprodukcje od PPS są drogie dlatego, że Rick musi płacić SG za prawa licencyjne.
Odpowiedz
#15
Problem leży tylko w ilości zamawianych zleceniach , wiekszośc drukarnii ma roboty na ladnych kilka dni i nikt nie chce sobie zawracać glowy wariatem z kilkoma plastikami . Podliczając czas na przygotowanie grafiki , wyjazd do drukarnii czekanie w kolejce itd , skórka za wyprawke .
Mozna sie pofatygować jesli chodzi o jakieś plastiki nie dostępne na rynku zabytki i inne Em,y


Załączone pliki Miniatury
   
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości