Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[I] Ceny na europejskim serwisie aukcyjnym
#1
Właśnie zakończyły się aukcje na popularnym holenderskim serwisie.
Poniżej kilka cen. Serwis dolicza jeszcze 9% prowizji no i plus transport.
Nie oznacza to oczywiście, że zawsze cena minimalna została osiągnięta. Jest to raczej wskazanie, ile ktoś jest gotowy dać za dany tytuł:
TALES OF THE ARABIAN NIGHT - Williams - 4100€
Indiana Jones - Willliams - 4200€ / 5490€ (dwie różne aukcje/maszyny)
Dolly Parton - Bally - 1600€
Six million dollar man - Bally - 1100€
Bad Cats - Williams - 1000€
Getaway II - Williams - 2200€
Big guns - Willliams - 800€
Demolition Man - Williams - 1599€
Sopranos - Stern - 2850€
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#2
Podglądałam z ciekawości c......i Demolka w takim stanie jak tam widziałam wychodzi z 7,5tys zł Tylko że tam są to prawdziwe stany kolekcjonerskie, a nie to co u nas np. że ktoś wystawia na a.drogo za 9tys. A jak pojechałam jeden taki kiedyś sobie zobaczyć, to wyglądał jak po wojnie. Cały do remontu.

Tak więc ceny na zachodzie, to wychodzi że są z wysyłkami niższe niż u nas. A stan nieporównywalny.

Wiele jest przykładów w naszym PL że mamy napompowane ceny, i sztucznie wygórowane przez pośredników nieruchomości, czy innych pośredników. Tzw. handlarzy. Co to kupią po normalnej cenie, i zaraz wciskają że coś jest warte , tylko już 30% więcej.

To nie jest zbyt spotykane w innych krajach zachodnich. Natomiast dość popularne w tzw. demoludach i krajach post komunistycznych. Gdzie bieda powoduje większe znieczulenie na cwaniacywo kosztem kontrahentów

Taka jest gorzka prawda :oops: Troszke sie orientuję, bo pracowałam kiedyś krótko w nieruchomościach, i cuda widywałam oraz wianki
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz
#3
Wrzućcie linka, bo też ciekawi mnie stan Wink
Odpowiedz
#4
Karolina napisał(a):Podglądałam z ciekawości c......i Demolka w takim stanie jak tam widziałam wychodzi z 7,5tys zł Tylko że tam są to prawdziwe stany kolekcjonerskie, a nie to co u nas np. że ktoś wystawia na a.drogo za 9tys. A jak pojechałam jeden taki kiedyś sobie zobaczyć, to wyglądał jak po wojnie. Cały do remontu.

Tak więc ceny na zachodzie, to wychodzi że są z wysyłkami niższe niż u nas. A stan nieporównywalny.

Wiele jest przykładów w naszym PL że mamy napompowane ceny, i sztucznie wygórowane przez pośredników nieruchomości, czy innych pośredników. Tzw. handlarzy. Co to kupią po normalnej cenie, i zaraz wciskają że coś jest warte , tylko już 30% więcej.

To nie jest zbyt spotykane w innych krajach zachodnich. Natomiast dość popularne w tzw. demoludach i krajach post komunistycznych. Gdzie bieda powoduje większe znieczulenie na cwaniacywo kosztem kontrahentów

Taka jest gorzka prawda :oops: Troszke sie orientuję, bo pracowałam kiedyś krótko w nieruchomościach, i cuda widywałam oraz wianki

Kraj wspaniały.. tylko ludzie k.... :/
zgadzam sie w 100% - ceny są z kosmosu za sprzęt w stanie "idealnym" nadającym się do sporego remontu. ech.
Odpowiedz
#5
Arabów za 4100e to chyba się nie kupi tak łatwo nawet tam.
Getawaya w Niemczech za 1600/1800 byś znalazł.
Ładna Dolly Parton była za 850e i wisiała ze 3 tygodnie w lipcu.
Że u nas wszystko drogie to wiadomo nie od dziś, chętnych na zakup sporo to i chcących ustrzelić jelenia przybywa.
Odpowiedz
#6
Wytłumacz mi dlaczego „jelenia” ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#7
Kolega nowy w tej branży? :-P .
Przecież powyżej napisane.
Odpowiedz
#8
DAL.CG napisał(a):Właśnie zakończyły się aukcje na popularnym holenderskim serwisie.
Poniżej kilka cen. Serwis dolicza jeszcze 9% prowizji no i plus transport.
Nie oznacza to oczywiście, że zawsze cena minimalna została osiągnięta. Jest to raczej wskazanie, ile ktoś jest gotowy dać za dany tytuł:
TALES OF THE ARABIAN NIGHT - Williams - 4100€
Indiana Jones - Willliams - 4200€ / 5490€ (dwie różne aukcje/maszyny)
Dolly Parton - Bally - 1600€
Six million dollar man - Bally - 1100€
Bad Cats - Williams - 1000€
Getaway II - Williams - 2200€
Big guns - Willliams - 800€
Demolition Man - Williams - 1599€
Sopranos - Stern - 2850€

czy ktos kupował z tej stronki?
widzę ze nie ma możliwości kontaktu ze sprzedającym aby poprosic o więcej detali/fotek?
Odpowiedz
#9
Podacie linka do strony :mrgreen:
Odpowiedz
#10
catawiki.com
Odpowiedz
#11
Jeszcze tam trzeba po zakupie doliczyć 9% do serwisu. Oraz bardzo drogie ,lub niemożliwe w realizacji przesyłki. W większości odbiór osobisty np. z słonecznej Italii, lub jeszcze bardziej słonecznej Hiszpanii.
Kupowałam od nich już playstation1002 z grami w zestawie. I wszystko przyszło w stanie lepszym aniżeli średnio na alle.dr
Z tym że kontakt jest praktycznie zerowy ze sprzedającym, nie ma opcji sporów itp.
Gry np.Przyszły mi w wersjach Włosko językowych. O czym brak było adnotacji w opisie.

Do tego na droższych przedmiotach typu fliper, są poustawiane ceny minimalne. Zazwyczaj dość wysokie.
Ale i tak wychodzi dość atrakcyjnie podług naszych realiów. W szczególności mam na myśli stany tych maszyn. Bo na gołe oko widac że są mocno doinwestowane i zadbane.
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz
#12
thugnigga napisał(a):czy ktos kupował z tej stronki?
widzę ze nie ma możliwości kontaktu ze sprzedającym aby poprosic o więcej detali/fotek?
Racja, to trochę inny serwis aukcyjny, niż np. allegro.
Kontakt jest tylko możliwy poprzez opiekuna kategorii widocznego przy aukcji.
Wystawiane maszyny są z różnych krajów, nie tylko z Holandii, a kraj jest zawsze podany.
Co do transportu, między 300-500zł. można ogarnąć przez polskich przewoźników z Belgi, Holandii czy z Niemiec. Siedzą tam tygodniami i zbierają całe auto paczek/przesyłek, żeby zarobić i wracać do Polski Smile
Polecam serwis https://clicktrans.pl/
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#13
... a ceny i sprzedający ... 8-) chyba wszędzie można znaleźć ciekawe przypadki, nie trzeba szukać za granicą :roll:
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#14
DAL.CG napisał(a):... a ceny i sprzedający ... 8-) chyba wszędzie można znaleźć ciekawe przypadki, nie trzeba szukać za granicą :roll:

co masz na myśli ?Smile
Odpowiedz
#15
No ja bym się troszkę bała opłacić przedmiot, a potem zdalnie opłacic i zaufać "polskim przewoźnikom" siedzącym tam tygodniami, i zbierającymi sobie paczki i przesyłki...

Stalin mawiał:"ufaj ale kontroluj". A tam to kontroli już nie ma żadnej..
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości