Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PINBOT - brakujący element w mechanizmie Visor'a
#1
Cześć!
Wprawdzie byłem świadomy że po zakupie pierwszej maszyny w końcu napiszę posta w tej części forum, ale nie spodziewałem się że tak szybko Undecided Podczas zakupu byłem tak zdenerwowany i podekscytowany zarazem, że nie zauważyłem oczywistych defektów maszyny :-(
Ale do rzeczy - mam do Was prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu:

Po wstrzeleniu kulki do Visora ona tam utknie ponieważ mechanizm niedostatecznie opuszcza "element do celowania" (brakuje ze 4mm). Wg mnie przyczyną problemu może być brak jednej tulejki którą zaznaczyłem strzałką za screenie poniżej.
Jak podejrzewam nie jestem w stanie nigdzie kupić tej tulejki jako oryginalnej, więc muszę coś dopasować. Pytanie tylko gdzie zacząć szukać, czy ma to być metalowa, gumowa czy plastikowa tuleja i jakie są jej wymiary...

Dodam, że jako laik mogę często zadawać proste pytania i mam prośbę o Waszą wyrozumiałość i pomoc zarazem :-)

[Obrazek: 92e69f3afc70383fmed.jpg]
[Obrazek: 649996cd398c8c02med.jpg]
[Obrazek: aefc0528ab160e7cmed.jpg]
Odpowiedz
#2
O ile pamiętam to głębokość opadania "ławy" reguluje się śrubkami na jej końcach. Natomiast ważniejsze jest ustawienie mikrowyłącznika aby w odpowiednim momencie wyłączał motor. Trochę z tym zabawy ale do tego służy TEST.
Co do tulejki to znalazłem w rupieciarni jakąś teflonową chyba 10mm., może 12 na zewnątrz a w srodku przewierciłem otwór aby swobodnie się obracała.
Kto wie, czy przypadkiem nie pasowała tulejka ustnika alkotestu??? Są różne metody pozyskania takiego ustnika choć nie wszystkie polecam.
mizet102
Odpowiedz
#3
Na początek spróbuj przestawić to koło na silniku względem "elementu do celowania",bo prawdopodobnie zbyt wcześnie rozłącza go microswitch i dlatego Chest Panel nie do końca chowa się w polu gry.Być może też faktycznie przyczyną jest właśnie brakująca tulejka na trzpieniu.
Pinball EM
Odpowiedz
#4
Przestawienie koła napędowego nic nie zmieni bo i tak motor jest wyłączany od switcha a zatem ważne jest jego położenie.
Umiejętnie doginaj blaszkę od switcha bo może sie zdarzyć , że przy ruchu silnika w drugą stronę ulegnie on połamaniu (switch)
mizet102
Odpowiedz
#5
mizet102 napisał(a):O ile pamiętam to głębokość opadania "ławy" reguluje się śrubkami na jej końcach.

2 śrubki widoczne na zdjęciu poniżej nie są przyczyną problemu. Gdy grałem przy zdjętej szybie i "ława" się niedostatecznie opuściła to byłem w stanie palcem jej górną powierzchnię "zlicować" z playfieldem.

[Obrazek: 3d9c76811fe25829med.jpg]
Odpowiedz
#6
Wprawdzie znalazłem element którego mi brakuje w marcospeciaties za 4 dolary, ale przesyłka za 40 dolców skutecznie odstrasza :-?
Muszę znaleźć u nas jakiś substytut Undecided

https://www.marcospecialties.com/pinball-parts/02-4259
Odpowiedz
#7
Najmniejszym w tej chwili problemem jest tulejka bo jej założenie spowoduje, ze ława w dolnej pozycji będzie wyżej o grubość ścianki tej tulejki. Wyciągnij cały ten mechanizm na stół i zasil motor napięciem AC o wartości ok. 20V. Zobaczysz wtedy co się dzieje i łatwo ustawisz switche obserwując je omomierzem. Ciekawe co piszesz, że możesz obniżyć ręcznie tę ławę. Znaczy, że silnik się obróci? A to może świadczyć o końcu żywota małej zębatki w silniku.
Nic się nie zacina w tej dźwigni podnoszącej klapę?
Sprawdź zestaw na stole i zobaczysz jak nisko opada ława uwzględniając grubość pulpitu.
Miałem kiedyś podobny przypadek i do dziś nie wiem dlaczego ale działało wszystko jak należy po ściągnięciu obudowy silnika. Znaczy chyba, że był zbyt duży luz na tulejce napędoweji i wirnik ocierał o obudowę. Slnik kończył żywot.
Upierdliwa zabawa.
A wogóle to na test działają obydwa switche ???? Zwróć uwagę na moment ich przełączania.
mizet102
Odpowiedz
#8
mizet102 napisał(a):Ciekawe co piszesz, że możesz obniżyć ręcznie tę ławę. Znaczy, że silnik się obróci? A to może świadczyć o końcu żywota małej zębatki w silniku.
Nic się nie zacina w tej dźwigni podnoszącej klapę?

Mi się wydaje, że ława daje się palcem obniżyć tylko o ten luz który powstał poprzesz brak tulejki i silniczek nie ma nic do tego. Mam taką nadzieję...
Odpowiedz
#9
Rozumiem. To zobacz na test czy ława zjeżdża niżej podczas pracy silnika.

Znalazłem drugą taką tulejkę z którą robiłem próby. Jest to tulejka ok. 11mm zewnątrz oraz ok 6.5 mm wewnątrz. Długość ok. 12-13 mm. Chyba nie filozofia znaleźć takie coś.
Można by uciąć jakiś już zużyty element np.
http://www.pinball.center/en/shop/pinbal...ieb?c=2215
mizet102
Odpowiedz
#10
Wypadałoby jakość zamknąć ten wątek, mam nadzieję że nie będę go musiał wznawiać.

Długo szukałem podobnych tulejek w internecie. Nawet znalazłem podobne jednak średnica wewnętrzna otworu była za mała. Jeden ze znajomych był kiedyś tokarzem więc poprosiłem go o rozwiercenie większego otworu. Inny kolega także zajmuje się metalami i dostarczył mi kilka zbliżonej wielkości tulejek. Jedna z nich pasowała...

Rysunki które zrobiłem dla moich kolegów, może się komuś przyda:
[Obrazek: a16b0f7b063caf70med.jpg] 

Tylko jedna z nich pasowała, ale kulka już nie grzęźnie za ławą Smile
[Obrazek: bc0b0ef88de226camed.jpg]
Odpowiedz
#11
(18/07/2020, 16:46)namore napisał(a): Wypadałoby jakość zamknąć ten wątek, mam nadzieję że nie będę go musiał wznawiać.

Długo szukałem podobnych tulejek w internecie. Nawet znalazłem podobne jednak średnica wewnętrzna otworu była za mała. Jeden ze znajomych był kiedyś tokarzem więc poprosiłem go o rozwiercenie większego otworu. Inny kolega także zajmuje się metalami i dostarczył mi kilka zbliżonej wielkości tulejek. Jedna z nich pasowała...

Rysunki które zrobiłem dla moich kolegów, może się komuś przyda:
[Obrazek: a16b0f7b063caf70med.jpg] 

Tylko jedna z nich pasowała, ale kulka już nie grzęźnie za ławą Smile
[Obrazek: bc0b0ef88de226camed.jpg]

Podtrzymuję co wcześniej napisałem. Reszta to tylko regulacja.
mizet102
Odpowiedz
#12
Oczywiście Wam @mizet102 i @Kriszna dziękuję za rady!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości