Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Williams 11 CPU board - SRC6
#1
Czy ktoś mnie poratuje podzespołem Resistor/Capacitor Network SRC6 (SIP 8R 8C 10-PIN 1K OHM)?
Maszyna Grand Lizard.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#2
Ważne jest to SR a C już mniej istotne. Ale jeśli koniecznie chcesz to Ci wylutuję ze starej płyty. Czy jest sens??
Sama drabinka R jest ogólnie dostępna. Zainstaluj drabinkę 1K (9pin). Na płycie są kondensatory 10nF. Niewiele zmieni brak C z drabinki.
Specjalnie przeglądnąłem kilka takich płyt i tylko na jednej jest SRC. Na pozostałych są elementy "tradycyjne" czyli rezystor oraz C.
mizet102
Odpowiedz
#3
mizet102 post_id=35338 time=1577170576 user_id=729 napisał(a):...Specjalnie przeglądnąłem kilka takich płyt i tylko na jednej jest SRC. Na pozostałych są elementy "tradycyjne" czyli rezystor oraz C.
Wcale mnie to nie dziwi, bo Williams bardzo szybko przeszedł na 11b i tylko 2 czy 3 maszyny (Grand Lizard, Pin-Bot i chyba F-14) oryginalnie były na 11 (płyta D-10881).
Jeśli miałbyś chwilę i możesz się z tym pobawić, to chętnie zostanę przy oryginalnym rozwiązaniu.

Co do rozwiązania zamiennego, można i tak to rozegrać ... Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#4
Kto wydumał taką drabinkę ??. Przecież ona jest źle zrobiona. Skąd 9 rezystorów? Na pin1 ma być stały + a nie rezystor. Zasilanie wszystkich tranzystorów będzie przez rezystor na pin1. To jest bez sensu.
Napisz na pw. dokąd mam to przesłać.
mizet102
Odpowiedz
#5
mizet102 post_id=35345 time=1577432391 user_id=729 napisał(a):Kto wydumał taką drabinkę ??. Przecież ona jest źle zrobiona. Skąd 9 rezystorów? Na pin1 ma być stały + a nie rezystor. Zasilanie wszystkich tranzystorów będzie przez rezystor na pin1. To jest bez sensu...
Ktoś na FB się tym pomysłem chwalił ... ale ... jego rezystory, jego problem ;-)
https://www.facebook.com/600429736784503...321418972/

Dzięki. Poszło na pw.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#6
Dzięki mizet za pomoc. Drabinka dotarła (zapakowana bardzo solidnie), już przylutowane i flipperek znowu "chodzi" ;-)
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości