Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turniej w Zagrywkach 12 września 2020
#1
Cześć,
12 września w warszawskim klubie Zagrywki (ul. Nowy Świat 4A) będzie turniej flipperowy. Jutro lub w sobotę pojawi się oficjalna informacja na stronie Zagrywek. Ponieważ jest ograniczona liczba uczestników daje znać wcześniej. Tu są linki do stron Zagrywek:
https://www.facebook.com/zagrywkibar

https://zagrywki.pl/?fbclid=IwAR1-xutXuY...1mHtrEDNqk

Obowiązuje limit uczestników wynoszący 24 osoby oraz wcześniejsze zapisanie się i dokonanie opłaty za turniej przez system informatyczny klubu. Na forum poinformujemy o rozpoczęciu rezerwacji. Otrzymanie zwrotu opłaty za turniej w przypadku rezygnacji z uczestnictwa będzie możliwe jedynie w przypadku, gdy z ew. listy oczekujących kolejny gracz zadeklaruje chęć udziału i zapłaty za turniej.

Opłata
Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. W cenie biletu każdy uczestnik otrzymuje poza uczestnictwem w turnieju w pewnym wymiarze napoje oraz pizze. Osoby, które odpadły z eliminacji mogą korzystać z maszyn turniejowych bez dodatkowych opłat jednak z uwzględnieniem pierwszeństwa dla gier turniejowych.

Zasady turnieju "O puchar Zagrywek"
Eliminacje: Osiem gier każdego gracza na wskazanych przez organizatora maszynach, po jednej próbie na każdym flipperze. Dziewiąta gra to "joker", którego można (ale nie trzeba) wykorzystać na poprawienie jednego wyniku. Można to zrobić po zakończeniu swoich gier eliminacyjnych. Uwaga - skorzystanie z jokera oznacza usunięcie pierwotnego wyniku na wybranej maszynie. Uzyskany nowy wynik zastępuje dotychczasowy (niezależnie od tego, który jest lepszy). Na podstawie punktów zdobytych w rankingach na poszczególnych maszynach do fazy play-off przechodzi szesnastu graczy. Eliminacje będą odbywać się w dwugodzinnych przedziałach czasowych. Gracz zapisując się na turniej określa czasowy "slot", w którym będzie rozgrywał eliminacje. Z rozegraniem gier należy zmieścić się w wyznaczonych godzinach. Ostatnią grę (włączając w to "jokera") można rozpocząć na kwadrans przed zakończeniem swojego slotu eliminacyjnego. Nie ma możliwości rozpoczęcia i rozgrywania gier w innym niż swój przedziale czasowym - prośba o punktualne przybycie.
Przy remisie punktowym w eliminacjach - jeśli występuje on na pozycjach decydujących o wejściu do dalszej fazy rozgrywek, sędzia wskazuje maszynę, na której grany jest pojedynek decydujący o przejściu gracza(y) do dalszej fazy turnieju. Przy remisie podczas fazy play-off, łącznie z finałem, zawodnicy z taką samą liczbą punktów rozgrywają jeden mecz rozstrzygający o wejściu do dalszej fazy rozgrywek lub decydujący o ostatecznej kolejności na miejsach 1-4. Flippera na dogrywkę wskazuje organizator turnieju.
Obowiązują zasady fair-play. Przypadki agresywnego zachowania w stosunku do innych grających lub maszyn mogą skutkować upomnieniem przez sędziego oraz wykluczeniem z turnieju. W sytuacji zakłócenia gry innemu grającemu (np. wybicie jego bili, spowodowanie tiltu, przeszkadzanie podczas gry w jakikolwiek sposób) sprawca otrzymuje 0 punktów i musi przerwać grę, podczas której nastąpiło przewinienie potwierdzone przez sędziego zawodów.
Eksta bile są wyłączone. Gdyby jednak (np. z powodu zresetowania się maszyny do ustawień fabrycznych) gracz zdobył dodatkową bilę, nie rozgrywa jej, a następny zawodnik wypuszcza taką kulę bez gry.
Faza play-off: czteroosobowe grupy rozgrywają po cztery gry na wyznaczonych maszynach. Zwycięzca każdej gry otrzymuje 4 punkty, druga osoba 2, trzecia 1, ostatni gracz - bez punktu. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy przechodzi do kolejnej rundy.
Finał: czterech graczy rozgrywa cztery gry. Każdy wybiera jedną spośród maszyn będących w puli gier turniejowych.

Lista flipperów (może ulec zmianie):
1. The Beatles
2. The Hobbit
3. Deadpool
4. Ghostbusters
5. Guardians of the Galaxy
6. Netflix Stranger Things
7. The Walking Dead
8. Star Wars (Stern)
9. Monster Bash (remake)

W przypadku nienaprawialnej usterki maszyny:
- w eliminacjach wyniki uzyskane do momentu awarii są unieważniane, a maszyna nie jest brana pod uwagę przy ustalaniu kolejności graczy
- w fazie play-off wyznaczona zostaje maszyna zastępcza

Harmonogram rozgrywek, sobota, 12 września 2020 r.

12.00-14.00 eliminacje, slot 1
14.00-16.00 eliminacje, slot 2
16.00-18.00 eliminacje, slot 3
18.30-play-off, wraz z finałem
ok. 0.00-1.00 zakończenie rozgrywek

W związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy graczy o stosowne zachowanie i przestrzeganie zasad higieny. Zapraszamy do uczestnictwa!
RAA
Odpowiedz
#2
Zapowiada się ciekawie.

Artur jedno pytanie - czy podczas turnieju obowiązuje regulamin Zagrywek w kwestii wieku, tzn czy w turnieju (który ma trwać dłużej niż do godziny 18-ej) będą mogły wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 lat?
Odpowiedz
#3
(13/08/2020, 21:54)RAA napisał(a): Opłata
Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. W cenie biletu każdy uczestnik otrzymuje poza uczestnictwem w turnieju w pewnym wymiarze napoje oraz pizze. Osoby, które odpadły z eliminacji mogą korzystać z maszyn turniejowych bez dodatkowych opłat jednak z uwzględnieniem pierwszeństwa dla gier turniejowych.

Zasady turnieju "O puchar Zagrywek"
 Eliminacje będą odbywać się w dwugodzinnych przedziałach czasowych. Gracz zapisując się na turniej określa czasowy "slot", w którym będzie rozgrywał eliminacje. Z rozegraniem gier należy zmieścić się w wyznaczonych godzinach. Ostatnią grę (włączając w to "jokera") można rozpocząć na kwadrans przed zakończeniem swojego slotu eliminacyjnego. Nie ma możliwości rozpoczęcia i rozgrywania gier w innym niż swój przedziale czasowym - prośba o punktualne przybycie.

Opłata 
Fajnie że w cenie będzie kawałek pizzy i napój, może piwko nawet  Wink Rozumiem że maszyny na free play ustawione dla biorących udział w turnieju. Ale jak pogodzić to z ludźmi którzy nie biorą udziału w turnieju a chcą zagrać? Czy tego dnia po prostu flippery będą tylko dostępne dla graczy turniejowych? W sobotę to tam tłoczno bywa, a flippery stoją w "przechodnim" miejscu, że prawie każdy kto odwiedzi Zagrywki to siłą rzeczy przechodzi obok maszyn. 

Zasady turnieju "O puchar Zagrywek"
Jeżeli zapiszę się na ostatni slot czasowy 16-18 to czy muszę się stawić punktualnie o 12 w Zagrywkach? 
Po mojemu to dzień czy dwa wcześniej jakoś to pozapisywać kto w którym slocie gra i już. Slot 1 zaczyna się o 12 a Zagrywki otwarte od 12. Taka luźna propozycja, wiem jak wygląda to punktualne przychodzenie.
Z tym Jokerem to spoko opcja bo zawsze trafi mi się jakiś babol albo nawet dwa, więc pytanie...czy może być gorzej? Kolejna próba zawsze spoko  Smile

Czy DJ/muzyka będą grali ciszej? Tak żeby chociaż trochę maszyny było słychać  Tongue
Odpowiedz
#4
(13/08/2020, 23:07)NEX napisał(a): Zapowiada się ciekawie.
Artur jedno pytanie - czy podczas turnieju obowiązuje regulamin Zagrywek w kwestii wieku, tzn czy w turnieju (który ma trwać dłużej niż do godziny 18-ej) będą mogły wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 lat?
Ustalimy to z właścicielami lokalu. Jeżeli nieletni będzie pod opieką dorosłego i będzie uczestniczył w turnieju to może zrobią wyjątek? Zapytamy.
Edyta: niestety, w klubie po godz. 18 mogą przebywać jedynie osoby pełnoletnie. Nie na innej możliwości.

(14/08/2020, 09:37)Cino napisał(a): Fajnie że w cenie będzie kawałek pizzy i napój, może piwko nawet  Wink Rozumiem że maszyny na free play ustawione dla biorących udział w turnieju. Ale jak pogodzić to z ludźmi którzy nie biorą udziału w turnieju a chcą zagrać? Czy tego dnia po prostu flippery będą tylko dostępne dla graczy turniejowych? W sobotę to tam tłoczno bywa, a flippery stoją w "przechodnim" miejscu, że prawie każdy kto odwiedzi Zagrywki to siłą rzeczy przechodzi obok maszyn.
Maszyny będą uruchamiane kredytem "nabijanym" przez sędziów. Pozostali goście klubu będą mogli grać "na wrzutki". Musimy się z nimi dogadać i zmieścić przy maszynach. Niestety, nie mamy lokalu na wyłączność.

(14/08/2020, 09:37)Cino napisał(a): Zasady turnieju "O puchar Zagrywek"
Nie musisz. Powinieneś być o godzinie, którą wybrałeś na start swojego slotu eliminacyjnego.

(14/08/2020, 09:37)Cino napisał(a): Po mojemu to dzień czy dwa wcześniej jakoś to pozapisywać kto w którym slocie gra i już. Slot 1 zaczyna się o 12 a Zagrywki otwarte od 12. Taka luźna propozycja, wiem jak wygląda to punktualne przychodzenie.
Jest dokładnie tak, jak piszesz. Podczas rejestracji i dokonywania płatności każdy gracz określa godzinę, o której rozpoczyna eliminacje. Na wybraną godzinę ma się stawić w Zagrywkach, nie musi być wcześniej.

(14/08/2020, 09:37)Cino napisał(a): Czy DJ/muzyka będą grali ciszej? Tak żeby chociaż trochę maszyny było słychać  Tongue
Zapytamy co da się zrobić. Zawsze można zwiększyć głośność maszyn :-)
Odpowiedz
#5
(14/08/2020, 10:44)RAV napisał(a): Maszyny będą uruchamiane kredytem "nabijanym" przez sędziów. Pozostali goście klubu będą mogli grać "na wrzutki". Musimy się z nimi dogadać i zmieścić przy maszynach. Niestety, nie mamy lokalu na wyłączność.

Artur, Rafał - przedumajcie jeszcze dwie sprawy (lepiej teraz niż miałoby coś pójść nie tak podczas turnieju).

1. Artur wspomniał że maszyny będą ustawione bez EX. Czy takie ustawienia będą cały dzień czy będzie to zmieniane przez Was przed każdą grą turniejową? Pytam ponieważ na pierwszy rzut oka koliduje to z tym że flipery będą dostępne także dla wszystkich gości Zagrywek (którzy mogą być wkurzeni że nie mają EX). 

2. Może warto na wszelki wypadek zarezerwować jakiś dodatkowy (powiedzmy godzinny) slot dla osób które nie zdążą rozegrać swoich gier (jeśli akurat jakaś grupa gości "poza turniejowych" przysiądzie przy jakimś flipperze na godzinkę to może pojawić się problem).

Gry freeplayowe tez będą "nabijane" prze sędziów?
Odpowiedz
#6
(14/08/2020, 11:37)NEX napisał(a): 1. Artur wspomniał że maszyny będą ustawione bez EX. Czy takie ustawienia będą cały dzień czy będzie to zmieniane przez Was przed każdą grą turniejową? Pytam ponieważ na pierwszy rzut oka koliduje to z tym że flipery będą dostępne także dla wszystkich gości Zagrywek (którzy mogą być wkurzeni że nie mają EX). 
Będą ustawione turniejowo i bez ekstra bil. W ten dzień goście Zagrywek też będą mieli takie ustawienia. Nie będziemy tego przestawiać ze względów czasowo-organizacyjnych.


(14/08/2020, 11:37)NEX napisał(a): 2. Może warto na wszelki wypadek zarezerwować jakiś dodatkowy (powiedzmy godzinny) slot dla osób które nie zdążą rozegrać swoich gier (jeśli akurat jakaś grupa gości "poza turniejowych" przysiądzie przy jakimś flipperze na godzinkę to może pojawić się problem).
Będziemy starali się poprosić te osoby o przepuszczenie graczy turniejowych. Warunki organizacji zawodów są takie, że nie możemy zarezerwować maszyn tylko dla siebie. Jeżeli wystąpi problem zajętości maszyny to będziemy załatwiać takie sprawy indywidualnie.


(14/08/2020, 11:37)NEX napisał(a): Gry freeplayowe tez będą "nabijane" prze sędziów?
Tak. Z zastrzeżeniem, że pierwszeństwo mają grający turniejowo. Freeplay będzie od godziny, w której rozpocznie się faza play-off. Podczas eliminacji nie będzie możliwości darmowego grania, żeby nie robić kolejek zawodnikom. Pozostaje "problem" przypadkowych grających. Ponieważ jest to nowa lokalizacja, w której nie mamy doświadczeń z organizacją turniejów, z góry prosimy o wyrozumiałość i przymknięcie oczu na ew. niedociągnięcia Wink
Odpowiedz
#7
Po ustaleniach z właścicielami klubu informujemy, że będzie zrobione małe odstępstwo od regulaminu lokalu. W turnieju będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat i są pod opieką dorosłego.

Uwaga! O ile nic się nie wyspie na ostatniej prostej, do godz. 18 powinna wystartować rejestracja. Proszę śledzić stronę Zagrywek.

Zapisy ruszyły:
https://zagrywki.pl/wydarzenia-i-promocj...agrywkach/
Odpowiedz
#8
(14/08/2020, 16:19)RAV napisał(a):
Zapisy ruszyły:
https://zagrywki.pl/wydarzenia-i-promocj...agrywkach/
Potwierdzam, melduje się 12 września, już zapisany/opłacony. Na maila wszystko przyszło. Bilet/ kod biletu, PDF itp. 

Mały szczegół który wyłapałem podczas zapisywania się na turniej. Suwak "wybierz liczbę graczy" nie zmienia się po naciśnięciu "+,-" lub po przesunięciu kursorem w poziomie. Ja brałem jeden bilet więc mi to w niczym nie przeszkodziło jeżeli chodzi o rejestrację się do turnieju. Do zweryfikowania/naprawy, albo ja nie umiem zmienić  Tongue

Zapisałem się w końcu na 12:00 myślę że od rana tak każdy nie będzie wbijał, w późniejszych slotach może być "ciaśniej" albo się mylę, zobaczymy. 

Jeżeli jestem zapisany na 12 to też mam przyjść na około 20 minut przed czasem, jak sugeruje regulamin turnieju? W końcu Zagrywki od 12 otwierają.
PZDR.
Odpowiedz
#9
(14/08/2020, 17:15)Cino napisał(a):
(14/08/2020, 16:19)RAV napisał(a):
Zapisy ruszyły:
https://zagrywki.pl/wydarzenia-i-promocj...agrywkach/
Potwierdzam, melduje się 12 września, już zapisany/opłacony. Na maila wszystko przyszło. Bilet/ kod biletu, PDF itp. 

Mały szczegół który wyłapałem podczas zapisywania się na turniej. Suwak "wybierz liczbę graczy" nie zmienia się po naciśnięciu "+,-" lub po przesunięciu kursorem w poziomie. Ja brałem jeden bilet więc mi to w niczym nie przeszkodziło jeżeli chodzi o rejestrację się do turnieju. Do zweryfikowania/naprawy, albo ja nie umiem zmienić  Tongue

Zapisałem się w końcu na 12:00 myślę że od rana tak każdy nie będzie wbijał, w późniejszych slotach może być "ciaśniej" albo się mylę, zobaczymy. 

Jeżeli jestem zapisany na 12 to też mam przyjść na około 20 minut przed czasem, jak sugeruje regulamin turnieju? W końcu Zagrywki od 12 otwierają.
PZDR.
Dzisiaj coś szwankowało w systemie rezerwacji. Może z tego powodu suwak nie działa jak należy? Kuba zamawiał dwa bilety, u niego zadziałało.
Przyjdź parę minut przed dwunastą, żeby w południe wejść, zacząć granie i wyrobić się w swoim slocie. Może aż 20 minut wcześniej rzeczywiście nie ma sensu.
Odpowiedz
#10
Spróbujcie jeszcze coś pokombinować z ustawieniem maszyn.  Przydałyby się chociaż jakieś 2-3 stoliki (może tez ze 2-3 kanapy) obok flipperów aby uczestnicy turnieju mieli gdzie odpocząć, wypić napoje i zjeść pizze Smile
Przy obecnym ustawieniu trzeba będzie albo odstać te kilka godzin albo poszukać miejsc z dala od maszyn (gdyż w ich pobliżu nie ma gdzie usiąść).
Odpowiedz
#11
Z tym może być problem, bo między maszynami a barem jest mało miejsca. Ale spróbujemy, w miarę możliwości, coś tam dostawić.
Odpowiedz
#12
Melduję, że jestem zapisany na 14:00. Mój pierwszy turniej, może być ciekawie. Do zobaczenia Smile
Odpowiedz
#13
Fajnie, miło będzie widzieć nowe twarze. Do zobaczenia!
Odpowiedz
#14
(14/08/2020, 22:24)RAV napisał(a): Z tym może być problem, bo między maszynami a barem jest mało miejsca. Ale spróbujemy, w miarę możliwości, coś tam dostawić.
Pokombinujcie Smile A jak będziecie ustawiać maszyny na turniej to zwróćcie tez uwagę aby trzy maszyny które stoją jako ostatnie (a szczególnie dwie czyli MB i SW) postawić jakoś inaczej. W słoneczny dzień od (mniej więcej) 15-ej do (mniej więcej) 18-ej praktycznie nie da się na nich grać. Słońce świeci tam tak mocno po szybach, że w zasadzie nic nie widać (byłem wczoraj, fotka w załączeniu).

(15/08/2020, 09:45)aero14 napisał(a): Melduję, że jestem zapisany na 14:00. Mój pierwszy turniej, może być ciekawie. Do zobaczenia Smile
Zawsze jest ten pierwszy raz, potem, będą kolejne i kolejne... turnieje wciągają Wink Do zobaczenia.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#15
NEX, to zdjęcie MB jest z Zagrywek? O której godzinie było robione? To słońce czy wewnętrzne oświetlenie tak daje na playfield?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości