Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
THE MACHINE prośba o wskazanie serwisu
#1
Cześć Koledzy i Koleżanki.Jestem nowy na forum i od razu dziękuję za przyjęcie i pomoc.
Mam problem z THE MACHINE Williamsa z lat '80. Odpalam go od ponad 9 lat i pewnien problem się powtarza ale teraz chcę go wyeliminować.
1.Po pierwsze po włączeniu wywala korki co świadczyć może o jakimś spięciu. Później jakoś idzie ale najpierw muszę wcisnąć eskę (wyłącznik prądowy ) na włączonym do sieci flipperze.
2.Po drugie po kilkunastu minutach jak się gra to nagle włącza się na full dźwięk (idzie ogłuchnąć) oraz miga większość diod jakby się coś zresetowało. 
Flipper stał ponad 9 lat w suchej szopie podobnie jak poprzednie naście lat.
Moje pytanie brzmi :
Czy możecie polecić speca/firmę który wszystko sprawdzi i wyeliminuje błąd bo znowu szalejemy na punkcie tego flippera.
Chodzi o woj. zachodniopomorskie (TRZĘSACZ).
p.s. Kontaktowałem się z firmą serwisującą z Elbląga która jednak nie dojeżdza na miejsce (czy można prosić o opinie o niej)-bo w ostateczności tam wyślę sprzęt ale wolałbym na miejscu wszystko załatwić.
Z góry dziękuję za pomoc - podaję do siebie namiary 502 133 980 , pps96@o2.pl
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Maszyna po włączeniu może "wywalać korki" z powodu tzw dużego prądu rozruchowego. Szczególnie wtedy, gdy masz esy na 16 A lub mniej. Jeżeli masz możliwość, to wymień esa na większy, np 20 A. Co do drugiego zjawiska proponuję po otwarciu "głowy" postąpić z każdą wiązką przewodów (i taśmą) zakończoną wtyczką następująco: wyjąć - włożyć. Styki poprzez lata nieużywania mogły przyśniedzieć.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości