Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje terminarza imprez po wakacjach 2013
#16
Przecież sposób liczenia wyników do ligi przestawiałem na forum przed pierwszym turniejem...

Jedynie co jest lekko niejasne to ile najgorszych wyników pomijamy 1 czy 2 (na ten moment wydaje mi się, że 1)

A co do "gęstości" gier ligowych to taka tylko w tym roku - w 2014 chcemy żeby była 1 kolejka w miesiącu - jeśli się uda to będziemy mieć 10-11 kolejek...z których pominiemy 2 najgorsze wyniki.

Za zgodą Prezesa wszystkie rankingi wysłałem do Jarka R który od tego momentu będzie się zajmować klasyfikacjami.

Nad zasadami MP i eliminacjami będziemy wspólnie pracować - dam moją propozycję za jakiś czas - o ile MP będą w u mnie. pojawiły się bowiem koncepcje aby robić MP w Warszawie.
#17
Cytat:Wg takiego liczyłem ranking po II kolejkach;

1 m - 40pkt
2 m - 35pkt
3 m - 32pkt
4 m - 30pkt

5 m - 28
6 m - 27
7 m - 26
8 m - 25
9 m - 22
10m - 21
11m - 20
12m - 19
13m - 18
14m - 17
15-16m - 15
17-20m - 13
21m - 11
22m - 10
23m - 9
24m - 8
25m - 7
26m - 6
27m - 5
28m - 4
29m - 3
30m - 2
>30m -1

nieobecny - 0

do tabeli ligowej liczymy wyniki pomijając jeden najgorszy turniej.
#18
No i po III kolejkach analogicznie...
#19
printimus napisał(a):Przecież sposób liczenia wyników do ligi przestawiałem na forum przed pierwszym turniejem...
Jedynie coś jest lekko niejasne to ile najgorszych wyników pomijamy 1 czy 2 (na ten moment wydaje mi się, że 1)
Wcześniej pisałeś co innego: http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.p...&start=138
Jeden to za mało gdyż wymusza obecność na 6-7 pozostałych a to może być trudne dla większości ludzi (zwłaszcza że pierwsze edycje odbyły się tydzień po tygodniu a kolejne zaplanowane są co dwa tygodnie). IMHO dwa to minimum (a najlepszą opcją byłoby tak jak pisałem wcześniej aby brać pod uwagę 5 najlepszych wyników)

Naprawdę nie ma co gdybać w stylu "na ten moment" tylko w końcu ustalić coś co ma obowiązywać do końca Ligi. Kiedy ma być podjęta ostateczna decyzja ile turniejów wchodzi do Ligi? Po jej zakończeniu? Wink

printimus napisał(a):Nad zasadami MP i eliminacjami będziemy wspólnie pracować - dam moją propozycję za jakiś czas - o ile MP będą w u mnie. pojawiły się bowiem koncepcje aby robić MP w Warszawie.
Skoro napisałeś o eliminacjach I i II to zakładam ze masz już jakaś koncepcją. Co stoi na przeszkodzie abyś już dziś ją przedstawił na forum? Marcin, im wcześniej tym lepiej - będzie więcej czasu na obgadanie i WSPÓLNE wypracowanie wersji ostatecznej.
#20
A jak mamy mieć jakieś zamknięte dywagacje, jak co chwilę jakaś nowa koncepcja wyskakuje...?
I co mamy potwierdzone? 4 kolejki u mnie, Pixel Heaven, Impreza w Dźwirzynie. i to tyle na razie. Reszta patykiem po wodzie pisane. IMHO co to za liga co ma 5 kolejek liczonych do wyników? Na ten moment uważam, że nieliczenie JEDNEGO wyniku jest obiektywne, a nie ustawianie się na 5 najlepszych. Ten sezon tak wygląda i nic na to nie poradzimy. Staram się być obiektywny w tych kwestiach i liczę na zrozumienie.

Zresztą w praktyce widać, że takie rozwiązanie jednak nie będzie zbyt dobre. I jeśli o mnie chodzi to będę za tym żeby liczyć WSZYSTKIE kolejki - z tym, że terminarz ligowy będzie znany od razu na cały rok.

Inaczej zawsze będzie "coś".
#21
NEX napisał(a):Skoro napisałeś o eliminacjach I i II to zakładam ze masz już jakaś koncepcją. Co stoi na przeszkodzie abyś już dziś ją przedstawił na forum? Marcin, im wcześniej tym lepiej - będzie więcej czasu na obgadanie i WSPÓLNE wypracowanie wersji ostatecznej.

Jeszcze przedwczoraj był taki status, że MP będą w Warszawie. I tym celu ma być spotkanie m.in. w sobotę... Co ja będę wymyślał i dyskutował jak temat terminarza jest niedograny i ciągle trwają jakieś dyskusje. Zamknijmy temat terminarza, to zajmiemy się zasadami. Na pewno będą to zasady przedyskutowane.
#22
Spotkanie w sobotę ma być w celu pchnięcia kwestii stowarzyszenia, żeby można było w razie czego podpisać jakąś umowę z miastem/gminą/firmą itp.

MP miały być w Bytomiu, a my chcemy zrobić PPO. Ale stwierdziliśmy, że nie ma sensu robić tych imprez praktycznie jedna po drugiej, bo to będzie wyglądało jak konkurowanie ze sobą, a nie o to chodzi. Dlatego robimy tylko i aż Syrenkę. W takiej sytuacji możemy śmiało ustalać zasady MP. Natomiast w przyszłym roku chciałbym by było PPO w pierwszej połowie roku, a MP w drugiej. A jak się co nazywa, to tak naprawdę nie ma żadnego praktycznego znaczenia. Wszelkie punkty do WPPR i tak są liczone według określonego schematu i jak się co nazywa w żaden sposób się do niego nie zalicza.
#23
printimus napisał(a):I co mamy potwierdzone? 4 kolejki u mnie, Pixel Heaven, Impreza w Dźwirzynie. i to tyle na razie. Reszta patykiem po wodzie pisane.
Jest jeszcze Lubin i Warszawa czyli wszystko wskazuje na to że będzie 8 kolejek.
printimus napisał(a):IMHO co to za liga co ma 5 kolejek liczonych do wyników? Na ten moment uważam, że nieliczenie JEDNEGO wyniku jest obiektywne, a nie ustawianie się na 5 najlepszych. Ten sezon tak wygląda i nic na to nie poradzimy. Staram się być obiektywny w tych kwestiach i liczę na zrozumienie.
W dobrze zaplanowanym sezonie tak ale przypomnę jeszcze raz że w tym roku pierwsze dwie kolejki odbyły się tydzień po tygodniu a 6 kolejnych rozgrywanych będzie co 2 tygodnie w rożnych miejscach Polski.
Nie każdy ma czas i możliwości ganiać do tydzień lub dwa po Polsce. I najważniejsze: LIGA TO MA BYĆ FRAJDA A NIE JAKIŚ COTYGODNIOWY OBOWIĄZEK!!!

Oczywiście wiem że można powiedzieć że jest to dobrowolne i "jak ktoś nie chce to nie musi" tylko wtedy zastanów się ile osób zaliczy wszystkie turnieje a ile po drugiej nieobecności oleje te rozgrywki wiedząc że i tak nie ma już szansy na dory wynik w tabeli końcowej.

Mam propozycję: zróbmy ankietę na forum. OK?


printimus napisał(a):Jeszcze przedwczoraj był taki status, że MP będą w Warszawie.
Nie! W Warszawie planowane było PPO czyli impreza NIEZALEŻNA od MP organizowanych przez Ciebie w Bytomiu. Jeśli miałeś inne informacje to źródło z którego je uzyskałeś możesz śmiało zakwalifikować do źródeł plotkarskich Smile
Powody przełożenia PPO na 1Q 2014 wyjaśnił już Dyleck (nie ma sensu robić 2 dużych imprez zbyt blisko siebie).

Skoro wszystko już wyjaśnione to... możemy już zacząć dyskusje o zasadach MP? Możesz przedstawić swoją wizję?
#24
Te dwie kolejki tydzień po tygodniu były właśnie dlatego, że zrobiliśmy jakąś ankietę i część chciała w jednym terminie, a część w drugim.

Kwestia liczenia rankingu ligi była dyskutowana w zeszłym roku i postulaty tam główne (tak to zapamiętałem) to:
- nieuzależnianie punktów do rankingu od ilości osób biorących udział w turnieju
- możliwość opuszczenia JEDNEJ kolejki (czyli żeby w rankingu pomijać najgorszy wynik)

Obie te kwestie uwzględniłem (za akceptacją Prezesa) w koncepcji tegorocznej Ligi.

Sorry Panie i Panowie, ale nie chcę się pakować w nieustające dyskusje zmierzające do tego aby wszystkim dogodzić. Tak się nie da i tyle. Robię co mogę, żeby nasz światek istniał sobie i jakoś funkcjonował, jednak niestety nie mogę się temu poświęcić w 100% bo umrę z głodu.

Nigdy nie będzie idealnie dla wszystkich - w poprzednich latach jeździłem z Hubertem, a wcześniej jeszcze z Dorotą i ich kolegami do Warszawy i Piaseczna, akceptując stan rzeczy i zasady, jakie obowiązywały - m.in. to, że z 10 wyjazdów w zeszłym roku (dobrze że 5 do Mysłowic) "zgarnąłem" mniej niż 4 pkt WPPR, a jak raz nie mogłem przyjechać na jeden turniej to zdecydowało to, że w lidze zająłem nie 8me a 9te miejsce, bo obowiązywało liczenie wszystkich kolejek. Coś się liczyło do ligi, coś nie. itd., itd. Wiele rzeczy mi się nie podoba(ło), ale cóż taki był czas. Wiem zatem jak wazne jest aby zasady były fair. Mamy inną zupełnie sytuację - jest normalny kontakt z IFPA, mamy pewną lokalizację z ponad 20ma maszynami, które mimo pojawiających się mankamentów, zapewniają równe szanse grającym (BTW - wsadziłem w części i serwis ponad 5k pln), są warunki do normalnego grania i dopiero teraz możemy się zająć terminarzem, zasadami, itd. ale to już na rok 2014. Bieżący rok to już będzie tak i oby nie było gorzej.

I jeszcze jedno. Jestem za tym, aby po ogłoszeniu terminarza PPLF 2014 zapisywać się do całych rozgrywek, a nie pojedynczo do danego turnieju/kolejki.
#25
printimus napisał(a):Sorry Panie i Panowie, ale nie chcę się pakować w nieustające dyskusje zmierzające do tego aby wszystkim dogodzić.
Dlatego jestem za ankietą której wynikiem będzie info o tym jakie rozwiązanie akceptuje większość uczestników rozgrywek.

printimus napisał(a):Nigdy nie będzie idealnie dla wszystkich - w poprzednich latach jeździłem z Hubertem, a wcześniej jeszcze z Dorotą i ich kolegami do Warszawy i Piaseczna, akceptując stan rzeczy i zasady, jakie obowiązywały - m.in. to, że z 10 wyjazdów w zeszłym roku (dobrze że 5 do Mysłowic) "zgarnąłem" mniej niż 4 pkt WPPR, a jak raz nie mogłem przyjechać na jeden turniej to zdecydowało to, że w lidze zająłem nie 8me a 9te miejsce, bo obowiązywało liczenie wszystkich kolejek.
No to chyba tym bardziej powinieneś rozumieć sytuację...

Zwróć uwagę na jeszcze dwie kwestie:
- Ludzie nie maja czasu co tydzień lub dwa ganiać po Polsce.
- naturalne jest że gdy człowiek nie ma już szans na dobry wynik w końcowej tabeli to nie ma motywacji do udziału w kolejnych zawodach i... je olewa (zwłaszcza że i tak Liga jako Liga nie liczy się nawet do WPPR).
#26
Moja propozycja jest taka - ustalmy poszczególne punkty które trzeba sprecyzować. W tej chwili mi przychodzą do głowy takie rzeczy: ilość kolejek, ile jest zaliczanych do ostatecznej kwalifikacji, oplata z góry czy przed kolejką, wszystkie kolejki rozgrywane tak samo czy ustala organizator indywidualnie. Jak już mamy te wszystkie punkty, to ustalamy dla każdego warianty i całość w formie ankiety poddajemy pod głosowanie. Najwięcej głosów w każdym punkcie decyduje. Potem spisujemy wszystko w formie jakiegoś regulaminu i mamy wszystko gotowe. A że nie wszystko się będzie wszystkim podobało to jest oczywiste i z tym nie ma co walczyć. Natomiast taka forma ustalenia zasad IMHO będzie szybka i rzeczowa.
#27
Żeby było jasne: dla mnie jedyną rzeczą, której nie odpuszczę są kwestie dotyczące dbałości o moje maszyny i budynek. Reszta to kwestie, które pozostawiam do dyskusji. Jak ma byc obciętych więcej niż jeden turniej bo tak woli większość to js się dostosuję. Jarek prowadzi rankingi więc tym bardziej nie musi to iść przeze mnie.
#28
Panowie, trzeba wreszcie to zamykać
TERMINARZ ligi 2013 (prosimy o uwagi)
Czy poza dwutygodniowym odstępem między Pucharem Syrenki a MP, macie jakieś uwagi?
Co do tego nie wiem jak to rozwiązać. MP zawsze były najpóźniej z końcem listopada. Może jednak ten tydzień przerwy może zostać?

Co do zasad ligi i MP przypomniałem Marcinowi, mam nadzieję, że wkrótce zamkniemy te sprawy.


14.09.2013r. Printimus Elite and Classic III + Terminator II oraz RSC - Bytom

28.09.2013r. Printimus Polska Liga Flipperowa – Printimus Pinball III (zaliczany do ligi) Plus Terminator III oraz RSC+ Haunted House launch party - Bytom

12-13.10.2013r. Printimus Polska Liga Flipperowa – Lubin 2013 (zaliczany do ligi)

26.10.2013r. Printimus Polska Liga Flipperowa – Printimus Pinball IV (zaliczany do ligi) plus Terminator IV oraz RSC; MP 2013 – Eliminacje I (PL) - Bytom

9.11.2013r. Printimus Elite and Classic IV + oraz RSC; MP 2013 – Eliminacje II (PL) - Bytom

16-17.11.2013r. Puchar Syrenki (zaliczany do ligi); MP 2013 – Eliminacje III (PL) - Warszawa

23.11.2013r. MP 2013 – Pierwsza runda (PL+ IFPA); Podumowanie Ligi, Elite, Classic, Terminator – lista RSC.Turnieje poboczne: Classic, Terminator,HH - Bytom

24.11.2013r. MP 2013 – Kolejne Rundy i Runda Finałowa Turnieje poboczne: Classic, Terminator,HH, RSC - Bytom

14.12.2013r. Zamknięcie sezonu 2013. Turniej Miast/Rodzin/Par/Drużynowy; Season Closing Party - Bytom
#29
dyleck napisał(a):
Prezes napisał(a):Tak tak - zgoda. Proszę tylko by powodem do blokowania danej daty był ważny turniej (duży, gdzie się wybiera na pewno duża grupa naszych).
2014 zdecydowanie w tym roku.
Reszta - gadajmy.

Maszyny będą. Określenie "duża liczba" tak naprawdę nic nie znaczy. Na PH było 6 turniejowych maszyn i zostało to zaliczone do ligi. Zakładam więc, że 6 maszyn to "dużo". Smile

Źle mnie zrozumieliście - pisząc o dużym i ważnym turnieju etc. miałem na myśli zagraniczne. Ale przede wszystkim powinno być brane pod uwagę to ile osób od nas się wybiera na taki i to miałoby wpływ na blokowanie jakiejś daty w PLF. Inna rzecz, że jak przyjmiemy ile turniejów jest wliczanych do niej, to nawet taki turniej nie powinien mieć wpływu. Skoro o tym mowa uważam, że powinno być jakieś 3/4 z tego co się odbędzie być liczone do rankingu czyli np. z 10 kolejek ligi do rankingu zalicza się 7 najlepszych. Ale to tylko propozycja - decydujcie.
#30
A można dowiedzieć się coś więcej odnośnie: Eliminacja I (PL), Eliminacja II (PL), Eliminacja III (PL).


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości