Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
Wpisałem na allegro kl25z i akurat jakiś typ sprzedawał z pinami za 49 zł. Jeżeli chodzi o przycisk power to będzie to taki -> https://cdn11.bigcommerce.com/s-ajh2rr5h...mbypass=on

P.S. Też budujesz wirtuala?
Odpowiedz
[Obrazek: IMG-20190223-204847.jpg]

Mały postęp. :mrgreen:
Odpowiedz
[Obrazek: m6pwSCK.jpg]

IT'S ALLIIIVEEEE! :mrgreen:

Faza testów, jeszcze nie wszystko gotowe, ale zabawa jest przednia! Jak na kogoś kto ma dwie lewe ręce do wszelkiego majsterkowania to jestem zadowolony z tego pudła. Dobrze, że sprzedałem PS3 na którym ciupałem w pinball arcade, bo chyba nigdy bym się nie wziął za składanie pincaba, różnica w zabawie kolosalna. :-)
Odpowiedz
No z backglassem lepiej od razu. Na jakim software odpalasz?
Odpowiedz
VP9 z PinballX, za słaby komputer na VPX.
Odpowiedz
Mały update. Padł dysk twardy, co było dobrą wymówką żeby wymienić podzespoły w pudle. Zagościł procek i5, grafika gtx 750ti, nowy zasilacz i płyta główna. W pudle teraz gra Visual Pinball X na nakładce Pinup Popper, stoły śmigają średnio 100 FPS, więc tragedii nie ma. Można pograć w dobre tytuły, chłopaki z vpinball.com wrzucają ciągle jakieś stoły.
Aha, kierowany doświadczeniem, bo roboty przy ściąganiu plików instalacji całego oprogramowania jest więcej niż przy budowie, zrobiłem backup stołów i wszelkich plików potrzebnych do ich odpalenia. Także jak ktoś będzie w potrzebie to niech wali w ciemno. Wrzuciłem co mam na mega.nz

Pincab
Odpowiedz
Procesor dokładnie jaki kupiłeś?

Fajny frontend, podoba mi się w przeciwieństwie do różnych innych. Choć fajnie by było nie przewijać stołów tylko lewo-prawo, a mieć w tzw. kratce na całej stronie jak ikony w smartfonie i dodatkowo przewijać strony.
Odpowiedz
Procek i5 4460.
Co do nakładki to wyboru zbytniego nie ma więc nie ma co wybrzydzać, pinup popper to całkiem nowa sprawa i non stop wpadają jakieś aktualizacje. Na początku chciałem instalować pinballX, ale dałem szansę pinupowi (instalacja to trochę skomplikowana sprawa, ale są tutoriale na youtube) i nie żałuje. Ładnie wygląda, sprawnie i szybko działa. Po jakimś czasie wszystko się robi intuicyjnie. Ostatnio zrobili opcję automatycznego szukania wszelkich mediów online, które są potrzebne do danego stołu, dzięki czemu nie trzeba samemu klepać po google, parę kliknięć i masz wszelkie potrzebne pliki od razu dostosowane i wgrane do danego stołu. :mrgreen:
Odpowiedz
Podpowiedzcie, czy jest możliwość odpalania na jednym virtualnym pinballu zarówno stołów vpx, jak i fx3?

Dopiero zaczynam poznawać temat i dla mnie to czarna magia, wszystko mi się miesza vp, vpx, fx3 do tego te nakładki, czy interfejsy.. pinball x, pinup popper, hyper pin :/

Jedynie oglądając filmiki na yt, wizualnie mogę stwierdzić, że najbardziej podobają mi się stoły vpx i fx3.

Jedyny napisany w języku polskim "poradnik" poza dwoma filmikami znalazłem pod adresem https://arekneubauer.com/pl/projekty/56-...rob-to-sam ale już nie jest aktywny.

Najchętniej z uwagi na brak czasu i umiejętności kupiłbym taki "mocny" skonfigurowany już stół, albo zlecił komuś jego budowę, ale chętnych brak :/
Odpowiedz
Budowa stołu to nie dzień lub dwa. Możesz odpalić wszystko na jednej maszynie. To zwykły PCet jest przecież w środku.
Odpowiedz
dunlop, ludzie budują swoje stoły po kilkanaście miesięcy, pośpiech nie jest wskazany. Ktoś mądry napisał żeby nie zaczynać grać dopóty, dopóki nie skończy się budowy, bo inaczej się jej w ogóle nie skończy. Jeżeli chodzi o nakładki to skoncentruj się na pinup popper, system ten obsługuje wszystkie platformy emulacyjne, ale Ciebie będzie interesować jedynie Visual Pinball X, jeżeli oczywiście chcesz grać jedynie we flippery. Ja mam zainstalowany jedynie pinup popper i Visual Pinball X. Korciło mniejeszcze kupno stołów FX3 Williams, ale w sumie dużej różnicy między Visual Pinball X a FX3 Williams nie widzę, no może poza tym, że za FX3 trzeba zapłacić, ale instalujesz i grasz, a w VPX jednak trzeba trochę pogłówkować z instalacją, ale stoły są za friko, jest ich cała masa i non stop wychodzą nowe. Spróbuj podbić do francuzów https://www.artcab.fr/index.php?id_categ...r=category i zapytaj czy wysyłają takie gotowce do Polski, mają też łyse budy do złożenia https://www.artcab.fr/90-kit-pincab-diy , tutaj powinni być bardziej elastyczni z wysyłką.
Odpowiedz
Wstępnie coś tam mogę pokazać z mojego dzieła. Jeszcze elektronika cała nie podłączona co prawda, brak wentylatorów, jakichś głośników, nie zamontowane drzwiczki (są, czekają w pudełku) ale to już na spokojnie, grać można i jest grane Smile Odnośnie pytania, które padło czy da się grać na elektromechanikach, tak da się jak widać po zdjęciu Sinbada, który przyznaję pod względem fizyki bili ma dobrą emulację. Co do ogólnego grania, trzeba pobawić się w ustawienie fizyki bili w każdym stole osobno, żeby mniej więcej dopasować do rzeczywistego stołu. Oczywiście jest tilt, trzęsienie stołem, za co odpowiada znany sterownik. Sideraile i lockabar ze stali nierdzewnej, szyba szkło hartowane. Na backglasie brak szyby, jakoś nie kręcą mnie refleksy świetle w tym miejscu, a i lepiej wszystko widać. Jeszcze dołożę kilka niespodzianek wizualnych, ale to zobaczę czy rzeczywiście dadzą tzw. łał. Jak ktoś chce dotknąć zapraszam.

PS. Pozdrawiam w tym miejscu sprzedawców olxowych wirtualnych flipperów co sobie piszą, że kształt i wymiary zabronione prawa autorskimi, gdyż spóźnili się z myśla techniczną i to grubo. Smile Sporo z tych ofert nie daje życia maszynie, są jak ja to nazywam bez duszy, byle coś sprzedać.


Załączone pliki Miniatury
                   

.jpg   6.jpg (Rozmiar: 140.4 KB / Pobrań: 19)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości